חדשות שוק ההון

דו”חות IFF: המכירות עלו, הרווח נותר יציב והתחזית ל-2019 יורדת

מכירות הקבוצה ברבעון השני הסתכמו ב-1.3 מיליארד דולר, עלייה של 40% בהשוואה לרבעון המקביל; הכנסות חטיבת פרוטרום ירדו באחוז; הדירקטוריון אישר העלאה של 3% בהיקף הדיבידנד

חדשות ספונסר 06/08/2019 10:03

א+א-

קבוצת IFF  הנסחרת בתל אביב, בנאסד"ק ויורונקסט פריז,  מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2019 אשר הסתיים ב-30 ביוני, 2019 ומעדכנת את תחזית ההכנסות לשנת 2019.

 

המכירות ברבעון השני של שנת 2019 עלו ב-40% והסתכמו ב-1.3 מיליארד דולר, בהשוואה למכירות בהיקף של 920 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, והן כוללות את תרומת המכירות של פרוטרום. תוצאות החברה המאוחדת כוללות צמיחה מנוטרלת מטבע של 1% הכוללת חברות שנרכשו ופעילויות מופסקות.

 

הרווח למנייה ברבעון השני של שנת 2019 הסתכם ב-1.20 דולר למנייה בדילול מלא בהשוואה לרווח של 1.25 דולר למנייה בדילול מלא ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול ההשפעות החד-פעמיות, הרווח המתואם למנייה בנטרול הפחתות הסתכם ב-1.61 דולר למנייה בדילול מלא ברבעון השני של שנת 2019 בהשוואה לרווח של 1.71 דולר למנייה בדילול מלא ברבעון המקביל אשתקד, בו הרווח התפעולי המתואם הושפע באופן שלילי מהוצאות ריבית גבוהות יותר וכן ממניות שהונפקו הקשורות לרכישת פרוטרום.

 

"אני שמח לדווח כי עמדנו ביעדי הרווחיות שלנו לרבעון השני וזאת למרות אתגרים בשורת ההכנסות, כפי שצפינו" אמר אנדראס פיביג, יו"ר ומנכ"ל IFF. "באמצעות תוכנית ההתייעלות שלנו, שהינה בליבת העסקים של הקבוצה, לצד רכישות סינרגטיות, השגנו שיפור של 80 נקודות בסיס בשולי הרווח התפעולי המתואם בנטרול הפחתות – צמיחה מואצת לעומת ביצועינו ברבעון הראשון.

 

"מאמצי ההטמעה שלנו נמצאים בעיצומם ואנו מתקדמים מצוין. בעסקים בהם התאמנו את גישת ה-go-to-market שלנו הצמיחה הייתה חזקה ועלתה בשיעור חד-ספרתי גבוה. כמו כן, ביצענו היטב את התוכנית שלנו להפחתת עלויות באמצעות סינרגיות אשר איפשרה חיסכון של 15 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2019".

 

ב-5 באוגוסט 2019 אישר דירקטוריון החברה העלאה של 3% או 2 סנט בהיקף הדיבידנד המחולק ברבעון ל-75 סנט למניה רגילה של החברה. הדיבידנד הרבעוני ישולם ב-4 באוקטובר 2019 לבעלי מניות אשר החזיקו במניות החברה ביום ה-23 בספטמבר 2019. כולל הפעם הנוכחית, העלתה IFF את הדיבידנד הרבעוני שלה בפעם העשירית ברציפות.

 

עוד מדווחת היום IFF כי במסגרת תהליך המיזוג של פרוטרום, IFF התוודעה לטענות לפיהן שתי פעילויות של פרוטרום שפעלו בעיקר ברוסיה ואוקראינה ביצעו תשלומים לא ראויים לנציגים של כמה לקוחות. IFF ביצעה מידית חקירות בעניין טענות אלו, בסיוע חברות ייעוץ משפטי וראיית חשבון חיצוניות לחברה. החקירות שמבצעת IFF טרם הושלמו, אבל ממצאים ראשוניים מצביעים שתשלומים לא ראויים שולמו ושאנשי מפתח בהנהלה הבכירה של פרוטרום באותה עת היו מודעים לתשלומים אלו. IFF לא מצאה כל ראיה המצביעה על כך שלתשלומים אלו היה קשר כלשהו לארה"ב.

 

על בסיס תוצאות החקירות, נכון להיום, IFF מאמינה שתשלומים לא ראויים אלו אינם מתבצעים עוד וכי היקף המכירות המוערכות שהושפעו מכך הינו נמוך מ-1% מהמכירות המאוחדות של IFF ופרוטרום ב-2018. IFF אינה מאמינה כי ההשפעה של נושא זה הינה או עשויה להיות מהותית לתוצאות פעילותה של IFF או למצבה הפיננסי.

 

החברה מפרסמת את יעדיה לשנת 2019 כולה, כאשר היא צופה הכנסות שבין 5.15 ל-5.25 מיליארד דולר בשנת 2019. על בסיס משולב ובנטרול השפעות מטבע, הצמיחה צפויה לנוע בין 3% ל-5%.

 

החברה צופה כי הרווח המתואם למנייה בנטרול הפחתות ינוע בין 6.15 ל-6.35 דולר, בעיקר עקב השינוי בשיעור המס האפקטיבי הממוצע הקשור להפחתת נכסים בלתי מוחשיים ושינוי בערך אופציות הניתנות לפדיון שניתנו במסגרת שותפויות. על בסיס משולב, ובנטרול השפעות מטבע, החברה צופה רווח מתואם למניה מנוטרל הפחתות של 6% עד 9%. בנוסף צופה החברה כי הרווח המתואם למנייה ינוע בין 4.85 ל-5.05 דולר וזאת בהשוואה לתחזית המקורית לרווח של 4.90 ל-5.10 דולר.

 

אנדראס פיביג, יו"ר ומנכ"ל IFF התייחס לתחזיות ואמר "באשר לשנה במלואה, אנו בטוחים ביכולתנו להשיג שיפור ברווח התפעולי המתואם, מאחר ותהליכי התייעלות וסינרגיות הקשורות להטמעת חברות מקזזים במידה ניכרת את הקיטון השולי הצפוי בהיקף המכירות. כמו כן עדכנו את הרווח למניה בנטרול הפחתות לטווח שבין 6.15$ ל-6.35$, זאת נוכח השינוי בשיעור המס האפקטיבי הממוצע על הפחתת נכסים בלתי מוחשיים ושינוי בערך אופציות הניתנות לפדיון שניתנו במסגרת שותפויות".

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה