קרדיט: אירונאוטיקס

עסקת אירונאוטיקס תובא לאישור הממשלה ביום ד’

לאחר קבלת אישור מרשות החברות לעסקת מכירת אירונאוטיקס לרפאל ולאיש העסקים אביחי סטולרו, יתקיים דיון בממשלה לקבלת האישור האחרון

חדשות ספונסר 05/08/2019 12:12

א+א-

עסקת המכירה של חברת המל"טים אירונאוטיקס מגיעה לישורת האחרונה. ביום רביעי הקרוב יתקיים דיון לגבי העסקה בקבינט החברתי כלכלי של ממשלת ישראל ובמידה והעסקה תזכה לאישור הדרוש, יושלמו בזאת כל התנאים המתלים להשלמת המיזוג.

 

כזכור, בחודש ינואר השנה, קיבלה אירונאוטיקס את הצעתם של רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו לרכישת החברה בתמורה ל-850 מיליון ₪, סכום שהיווה אז פרמיה של כ-70% על שווי החברה הנוכחי ונכון להיום עומד על כ-25% מעל השווי הבורסאי של החברה. הליך ההתמחרות על אירונאוטיקס, בו התחרתה מול רפאל התעשיה האווירית וכן איש העסקים אהרון פרנקל, היה ממושך והביא להכפלת שווי ההצעה הראשונית של רפאל מ-430 מיליון ₪ לסכום הסופי של 850 מיליון ₪.

 

בעת חתימת ההסכם דיווחו המעורבים כי העסקה תתבצע בצורת מיזוג משולש הופכי שבו חברת היעד תתחסל והחברה, שהינה החברה הקולטת במיזוג, תהפוך לחברה פרטית בבעלותן המלאה של הרוכשות, בחלקים שווים ביניהן.

 

אירונאוטיקס נדרשה לאישור רשות החברות לצורך ביצוע העסקה, אך זו הקשתה ובחנה הן את הערכות השווי והן את מתווה העסקה. כדי לטפל בסוגיית המחיר, הרשות נעזרה בשירותי חברת "שווי הוגן" שהגיעה למסקנה שהעסקה נעשתה בשווי סביר למרות הקפצת המחיר במהלך הליך ההתמחרות.

 

בתחילת יולי הודיעה הרשות כי היא ממליצה שלא לאשר את העסקה לפיה יחזיקו רפאל וסטולרו ב-50% מהחברה כל אחד. אך בעקבות שינויים במתווה, עליהם לא דווח בפירוט כיוון שרוב פרטי ההסכם חסויים, וכן בעקבות פתרון נושא חלוקת דיבידנד של החברה, אושר אמש מתווה העסקה והיא עברה לאישור הממשלה.

 

ביום רביעי יתכנס כאמור הקבינט החברתי-כלכלי של הממשלה, ועל פי ההחלטה שתתקבל שם, תאושר או תיפסל העסקה כיוון שזהו התנאי המתלה האחרון להשלמת המיזוג. באירונטאוטיקס מבקשים להדגיש כי בשלב זה אין ודאות שאישור הממשלה יתקבל בסמוך למועד הדיון או יתקבל בכלל, כיוון אישור זה אינו בשליטת החברה או הרוכשות.

 

  1. מניות בכתבה
  2. אירונאוטיקס

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה