חדשות שוק ההון

הכשרת הישוב: אושר ביטול זכויות ההצבעה העודפות של מניות היסוד

האסיפה הכללית אישרה את מתווה ההון החדש; החברה תוכל כעת לגייס הון באמצעות הנפקת מניות ומכשירים אחרים לראשונה מזה כ-30 שנה

חדשות ספונסר 04/08/2019 15:45

א+א-

חברת הכשרת הישוב מדווחת היום כי האסיפה הכללית אישרה את מתווה ההון החדש, שיאפשר לה לגייס הון באמצעות הנפקת מניות וניירות ערך המירים, לאחר פרק זמן של כמעט 30 שנה, במהלכו, עקב הוראות חוק ניירות ערך, היתה מנועה מביצוע הנפקות הון כלשהן.

 

לאור התמיכה של למעלה מ- 92% מבעלי מניות המיעוט, בהם מרבית המשקיעים המוסדיים וחברת הייעוץ אנטרופי, המתווה החדש אושר על ידי האסיפה הכללית. לפי המתווה, תקצה הכשרת הישוב, תמורת הוויתור על זכויות ההצבעה העודפות, לחברת NLD שבבעלות יעקב נמרודי, 16.5 מיליון כתבי אופציה בלתי סחירים.

 

כתבי האופציה ניתנים למימוש למניות רגילות של החברה במהלך תקופה של 8 עד 15 שנים (משך התקופה תלוי באחוז ההחזקה המצטבר של בעלי השליטה), במחיר מימוש שישקף הנחה של 11% עד 14.8% על המחיר הממוצע של המניה בבורסה ב-14 הימים הקודמים לכל אירוע של מימוש כתבי אופציה.

 

על פי תנאי העסקה, האופציות תיכנסנה לתוקף רק לאחר שהכשרת הישוב תבצע גיוס הון ראשון מן הציבור. לאחר מכן, מימוש כתבי אופציה יתאפשר אך ורק אם שיעור ההחזקות המצטבר של בעלי השליטה (המחזיקים כיום כ-67%) ירד מתחת ל-50.01%, ורק בכמות אשר תביא את ההחזקות חזרה ל-50.01% ממניות החברה, ולא מעבר לכך. את הכשרת הישוב יצגו עוה"ד אילנית לנדסמן-יוגב, ניב סיון ואוהד גראוב, ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

 

מלבד היותן של האופציות המוצעות ל- NLD תמורת הוויתור על השליטה האבסולוטית, בלתי סחירות ומוגבלות בזמן, מימושן כרוך בתנאים ומגבלות נוספים ובכך ש- NLD תזרים להכשרת הישוב מזומנים בהיקף ניכר, העשוי להגיע אף למאות מיליוני שקלים.

 

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב אמר לאחר החלטת האסיפה הכללית: "זהו אירוע חשוב והיסטורי המביא עימו בשורה של ממש להכשרת הישוב, אשר לראשונה מזה עשרות שנים תוכל להגדיל ולחזק את בסיס ההון שלה ולשפר את יחסי המינוף. המהלך יתמוך בקידום תכניותיה העסקיות של הכשרת הישוב, שנמצאת כיום בתנופת פיתוח והתרחבות, תוך מיקוד הפעילות בתחומי הנדל"ן המניב והיזמי בישראל ובפולין".

 

כעת, משאושר המתווה החדש, תוכל החברה, שעד כה מימנה את פעילותה ממקורותיה השוטפים ומגיוסי חוב, להנפיק מניות וניירות ערך המירים ובכך ליהנות ממספר יתרונות, ובהם: הרחבת הגמישות במקורות המימון, שיפור ביחסים הפיננסיים, חיזוק ההון העצמי והפחתה פוטנציאלית בעלויות המימון, ועליה פוטנציאלית בדירוג החוב. במקביל, הדבר תומך בקידום תכניות הפיתוח העסקי של החברה.

 

הכשרת הישוב פועלת בישראל בתחום הנדל"ן המניב – קניונים ומרכזים מסחריים, משרדים ותעשייה, ובפולין בתחום הפארקים הלוגיסטיים. כמו כן, לחברה פעילות ייזום למגורים בפולין, והתחדשות עירונית בישראל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה