חדשות שוק ההון

ילין לפידות ומורי ארקין ישקיעו 15 מיליון ש”ח במניות קבוצת מור

ילין לפידות יהפכו לאחר ההקצאה לבעלי עניין בקבוצה; ההנפקה נעשית במחיר של 19 ₪ למניה, הנחה של 5% על מחיר הסגירה ביום המסחר האחרון

חדשות ספונסר 04/08/2019 14:46

א+א- 1

קבוצת הנדל"ן MORE, יזמית בנייה למגורים ומסחר מניב, מדווחת היום על הקצאה פרטית בהיקף של 15 מיליון שקל לבית השקעות ילין לפידות ולחברת ההשקעות של איש העסקים מורי ארקין. במסגרת המהלך, הפכה ילין לפידות לבעלת עניין בקבוצה.

 

במסגרת ההקצאה הפרטית, יוקצו לילין ולארקין 791 אלף מניות רגילות במחיר של 19 ₪ למניה. מחיר הסגירה של המניה ביום המסחר האחרון עמד על 20 ₪ למניה ולפיו נקבע מחיר העסקה.

 

"ההשקעה מצד משקיעים מוסדיים מובילים כמו ילין לפידות ומורי ארקין מבטאת אמון יוצא דופן הן בהנהלת החברה והן באסטרטגיית היזמות המשולבת של הקבוצה" אומר יו"ר הקבוצה חנן מור.

 

"בשנים האחרונות הצגנו עלייה משמעותית בהון העצמי של החברה וכניסת השותפים החדשים מחזקת אותנו עוד יותר. הפעילות העסקית שלנו, אם בייזום בתחום המגורים ואם בנכסים המניבים, מתחילה לבוא לידי ביטוי בתוצאות הכספיות ולפיכך אנו משוכנעים שנמשיך לייצר ערך רב לבעלי המניות הקיימים והחדשים.

 

כשמסתכלים קדימה על הרווח הגולמי הצפוי מהפרויקטים שבהם כבר זכינו ועל הצפת הערך הצפויה מעליית השווי של נכסי הנדל"ן המניב של הקבוצה המבוססים על אסטרטגיית המסחר המשקפים את הראיה המיוחדת שלנו את היומיום של מחר, מבינים כיצד אלה צפויים להשתקף בדוחותיה של הקבוצה בטווח הקצר והבינוני.

 

אני סבור כי שותפי דרך המלווים את החברה לאורך השנים כמשקיעים משמעותיים שכבר הביעו אמון באגרות החוב של החברה, ראוי שייהנו גם מהצפת הערך הצפויה בהון של החברה ובתשואת המנייה שלה".

 

מורי ארקין, אחד מאנשי העסקים הבודדים שמוגדר כ"משקיע מוסדי פרטי", ניהל בשנים האחרונות פעילות עסקית ענפה שכללה בין היתר רכישת 5% מ"כלל ביטוח", ובעלות על קרן החזקות פרטיות בשווי מיליארדי שקלים.

 

בית השקעות ילין לפידות הוקם על ידי רו"ח דב ילין ורו"ח יאיר לפידות בשנת 2004. לאחרונה דווח על גידול 16% ברווח הנקי ביחס לרבעון המקביל אשתקד. ילין לפידות הינו משקיע קבוע באגרות החוב של החברה בעשור האחרון, ומחזיק גם כיום חלק משמעותי מאוד באגרות החוב שלה.

 

קבוצת מור פרסמה לפני מספר שבועות דיווח על היקף מכירות חצי שנתי המצביע על עלייה משמעותית במכירת דירות לעומת החציון הראשון של 2018 וזאת, בין היתר, בשל שיווקן של דירות מחיר למשתכן בשכונת נרקיסים בראשל"צ. 

 

הקבוצה גם פתחה לפני כחודש את אחד ממיזמי הדגל שלה בתחום המסחר המניב – הקניון הראשון שלה בחריש, כאשר היא צפויה לפתוח בעוד כחודשיים את מתחם המסחר שלה הבא שלה במרכז מודיעין.

 

כדי לחזק את אמון המשקיעים, הן בעלי המניות והן מחזיקי אגרות החוב שלה, הודיעה הקבוצה לאחרונה על מהלך של מינוף הצלחת המכירות בפרויקט "מחיר למשתכן" בשכונת הנרקיסים בראשל"צ, לצורך הגדלה וחיזוק של הבטוחות בסדרת אג"ח ח’.

 

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כנראה בגלל זה ירדה5% ...מישהו חשב

    שזו הנפקה ציבורית. אם מוסדיים נכנסים פה מלמד על הבעת אימון
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    הדר 04/08/2019 14:50