חדשות שוק ההון

אנלייט אנרגיה החלה הפעלה מסחרית מלאה של המתקן הסולארי בהונגריה

החברה מעריכה שהמתקן יניב הכנסות בהיקף של כ-2 מיליון אירו לשנה; הפעלה מסחרית של שני מתקנים נוספים של החברה בהונגריה תתבצע בתוך מספר שבועות

חדשות ספונסר 04/08/2019 13:14

א+א-

חברת אנלייט אנרגיה מדווחת היום כי החלה ההפעלה המסחרית המלאה של המתקן הראשון בפרויקט Attila בהונגריה. לאנלייט שלושה מתקני אנרגיה סולארית בהונגריה בהספק כולל של כ-57 מגה ואט וההפעלה היא של המתקן הראשון בפרויקט, בהספק של כ-15 מגה וואט .

 

ההפעלה המסחרית החלה לאחר שהושלמו כל הבדיקות והתקבלו מלוא האישורים שנדרשו למתקן זה. את שלושת הפרויקטים הנמצאים במערב ובצפון מזרח הונגריה, רכשה אנלייט בשנת 2017. החברה העריכה אז כי עלות ההשקעה הכוללת בפרויקטים נאמדת בסך של כ-60 מיליון אירו.

 

בהמשך לקבלת אישור ההפעלה המסחרית המלאה למתקן, הוא זכאי להכנסות ממכירת חשמל בתעריף מלא. בהתאם לכושר הייצור של מתקן זה, החברה מעריכה כי המתקן יניב הכנסות בהיקף של כ-2 מיליון אירו לשנה ממכירת חשמל בתקופת האסדרה, המוערכת ב-20 שנים, כשלאחריה, מכירות החשמל מהמתקן יבוצעו בתנאי שוק והחברה מעריכה שהן יעמדו על כמיליון אירו לשנה.

 

ההערכות המפורטות ביחס להכנסות שלאחר תקופת האסדרה מבוססות בין היתר, על תחזיות למחירי החשמל העתידיים בהונגריה של חברת POYRY ,חברת הנדסה וייעוץ בינלאומית מובילה.

 

להערכת החברה, ההפעלה המסחרית של שני המתקנים הנוספים, בהספק כולל של כ-42 מגה-וואט תתבצע בתוך מספר שבועות, בכפוף להשלמת כל הבדיקות והתהליכים הנדרשים לצורך הפעלתם המסחרית המלאה.

 

החברה מעריכה כי לאחר ההפעלה המסחרית המלאה של כל שלושת מתקני Attila ,ההכנסות המצרפיות ממכירות חשמל ממתקנים אלו תעמודנה על כ-6.6 מיליון אירו בשנה בעשרים שנות האסדרה ולאחריה על כ-6.4 מיליון אירו לשנה.

 

פרויקט Attila ,אשר הוקם בהובלת החברה מוחזק על ידה בשרשור בשיעור של 50.1% ,באמצעות מיזם "מובילים", אשר מנוהל על ידי החברה ומוחזק על ידי החברה ועל ידי גופים מוסדיים מקבוצות "מגדל", "הפניקס" ו-"הראל".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה