חדשות שוק ההון

מירלנד מוכרת חברה בעלת זכויות בקרקע ברוסיה תמורת 2 מיליון דולר

הרווח הצפוי למירלנד עומד על גובה התמורה משום שהקרקע הנמכרת מוצגת בשווי אפס בדוחות הכספיים של החברה

חדשות ספונסר 04/08/2019 10:20

א+א-

חברת מירלנד מדווחת היום כי התקשרה בהסכם עם צד שלישי שאינו קשור לחברה, למכירת חברה מאוחדת בבעלותה שהיא בעלת הזכויות בקרקע בקזאן, רוסיה, בשטח של כ-22 דונם. תמורת הרכישה תקבל מירלנד סכום של 130 מיליון רובל שהם כ-2 מיליון דולר.

 

בהתאם לתנאי עסקת המכירה, התקבלה עד כה 10% מהתמורה על הזכויות בקרקע, ויתרתה תתקבל עם סיום הליך רישום המכירה ברשות המקרקעין. הרווח הצפוי לחברה עומד על גובה התמורה וזאת משום שחטיבת הקרקע מוצגת בשווי אפס בדוחות הכספיים של החברה, נכון לסוף הרבעון הראשון של 2019.

 

בדוחות מירלנד לשנת 2018, דיווחה החברה שהקרקע בקזאן אינה מהותית לפעילותה. בסוף שנת 2018 פורסמה טיוטת החלטה של מועצת העיר בקאזאן על תיקון מפת אזורי הפיתוח של העיר, תקנות השימוש והפיתוח של מקרקעין ביחס לחלקת הקרקע של הקבוצה בקזאן.

 

בהתאם לצו המצהיר על תחילת דיון ציבורי בקשר לאפשרות לשינוי השימוש בשטח בקזאן כך שבמקום אזור המיועד עבור שירותים לאנשים ורבי קומות בנייה למגורים, יעוד השטח יהיה עבור "פנאי ונוף אזורי", ככל הנראה ללא אפשרות בנייה. 

 

הסיכון העיקרי עבור הקבוצה היה שבמידה והייעוד אכן ישונה, מירלנד לא תוכל לקבל היתר בניה עבור הקמת מרכז מסחרי. בסוף מרץ השנה, התפרסמו באתר עיריית קזאן תוצאות הדיון הציבורי שהתקיים לגבי שינוי הייעוד, ובאתר נרשם כי התנגדות בעלי הזכויות בקרקע תילקח בחשבון, אך ההחלטה טרם התקבלה סופית.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה