יציבות במסחר בתל אביב, בזק נופלת 3.7%

טאואר עולה 3.7% אחרי פרסום הדו"חות; החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים כעת על פתיחה ירוקה; עליות שערים בבורסות אסיה הבוקר, מדד הניקיי עלה 0.43%

מערכת ספונסר 30/07/2019 10:15

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה ביציבות וללא שינוי, על רקע מגמה מעורבת בשווקים; הבורסות באירופה ננעלו אמש בנטייה לירידות ובניו יורק נרשמה נעילה מעורבת. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה והמסחר באסיה מתנהל כעת בעליות. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בירידות של רוב השערים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית טאואר בפער חיובי של 4.22%, ומניית איי.אפ.אפ בפער שלילי של 1.50%.

אמש הודיעה בזק כי תיתכן ירידת ערך בשווי חברת הבת שלה, פלאפון, שעלולה להביא למחיקה של כמיליארד ₪. על פי הדיווח, הערכה זו עלתה במהלך ההיערכות לדוחות הכספיים של הרבעון השני. החברה ציינה כי בהמשך תתבצע הערכת שווי על ידי גורם חיצוני.

אגף החשב הכללי במשרד האוצר גייס חוב ממשקיע יפני בהיקף של 15 מיליארד יין. ההנפקה היא לטווח של 7 שנים והיא ממשיכה את האסטרטגיה להרחבת בסיס המשקיעים של ממשלת ישראל באסיה.

מסקירת מיטב דש: "עולה הסיכוי לשינוי במדיניות בנק ישראל בכל הקשור לשוק המט”ח ולריבית". עוד נכתב כי "הסיכון בחזית מלחמת הסחר והברקזיט עלה. הסיכון של השבתת הממשל והפתעות לרעה בדוחות החברות בארה"ב ירד".

מסקירת הראל פיננסים: "אנו מפחיתים סיכונים בתיק לפני הודעת ריבית הפד ביום רביעי". בסקירה צוין כי "הציפיות להורדת ריבית הפד כבר מגולמות בשוק ותומכות במימוש רווחים ומעבר למח"מ קצרצר".

הכנסות חברת טאואר ברבעון השני עלו ב - 11% בהשוואה לרבעון הקודם. החברה מפרסמת צפי לעלייה במכירות ולהמשך צמיחה אורגנית ברבעון השלישי.

עלייה נרשמה בקצב הגיוסים של הקרנות המסורתיות; השבוע גייסו הקרנות האקטיביות והפאסיביות סכום של כ - 430 מיליון ₪. היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 335.5 מיליארד ₪. מהקרנות האג"חיות השקליות נפדה סכום של כ-30 מיליון ₪.

חברת סייפ טי תשתף פעולה עם ספקית אינטרנט Tier-1 מקוריאה. החברה תספק את שירות ה Proxy IP – הארגוני. לסייפ טי הסכמים דומים עם מעל 100 ספקיות אינטרנט ביותר מ - 25 מדינות, והיא נמצאת במגעים מול שותפים רבים נוספים.

 ריט 1 מוכרת מבנה תעשייה ביבנה בכ - 46 מיליון ₪. הנכס נמכר במסגרת מימוש אופציה שניתנה לצד ג’ והרווח הצפוי לחברה עומד על כ-8 מיליון ₪.

אילן פז מונה למנהל בנק ברקליס בישראל. פז משמש כיום גם כמנהל בנקאות ההשקעות בברקליס ישראל, ובעברו שימש בתפקידים בכירים כבנקאי השקעות בניו יורק.

רכבת ישראל הודיעה על פיילוט עם ישראכרט לתשלום ישיר עבור הנסיעות. הפיילוט יאפשר נסיעה ללא רכישת כרטיס או העברת רב קו, אלא באמצעות העברת כרטיס ישראכרט או מאסטרקארד.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה