חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.37% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור דומה. מבין הסקטוריאליים בלט לשלילה מדד הנפט והגז. מדדי הנדל"ן והביטוח עלו

מערכת ספונסר 29/07/2019 18:05

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב שערים. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.46% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור של כ – 0.37%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.82% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט לשלילה כשירד כ – 0.8%. מדד הביטוח עלה בכ – 0.56% ומדד הנדל"ן עלה בכ – 0.31%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות כיל, טבע, פועלים, נייס ומזרחי טפחות, בירידה. מניות לאומי, טאואר ודיסקונט ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

מניית טאואר עלתה היום בכ – 3.82% והובילה את טבלת המניות העולות, לאחר שדיווחה על תוצאות כספיות טובות כפי שיתואר בהמשך. אחריה עלו מניות כלל ביטוח, גילת, בראק אן וי, מליסרון, ישרכארט, נכסים ובנין וישראל קנדה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית טבע שירדה בכ – 4.28%, ואחריה ירדו מניות אופקו הלת’, אלוט, לייבפרסון, שיכון ובינוי, ויקטורי, ארד וצור.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 1.22 מיליארד ₪.

בוול סטריט מתנהל המסחר במגמה מעורבת ובאירופה נטייה לעליות.

אגף החשב הכללי במשרד האוצר גייס חוב ממשקיע יפני בהיקף של 15 מיליארד יין. ההנפקה היא לטווח של 7 שנים והיא ממשיכה את האסטרטגיה להרחבת בסיס המשקיעים של ממשלת ישראל באסיה.

מסקירת מיטב דש: "עולה הסיכוי לשינוי במדיניות בנק ישראל בכל הקשור לשוק המט”ח ולריבית". עוד נכתב כי "הסיכון בחזית מלחמת הסחר והברקזיט עלה. הסיכון של השבתת הממשל והפתעות לרעה בדוחות החברות בארה"ב ירד".

מסקירת הראל פיננסים: "אנו מפחיתים סיכונים בתיק לפני הודעת ריבית הפד ביום רביעי". בסקירה צוין כי "הציפיות להורדת ריבית הפד כבר מגולמות בשוק ותומכות במימוש רווחים ומעבר למח"מ קצרצר".

הכנסות חברת טאואר ברבעון השני עלו ב - 11% בהשוואה לרבעון הקודם. החברה מפרסמת צפי לעלייה במכירות ולהמשך צמיחה אורגנית ברבעון השלישי.

עלייה נרשמה בקצב הגיוסים של הקרנות המסורתיות; השבוע גייסו הקרנות האקטיביות והפאסיביות סכום של כ - 430 מיליון ₪. היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 335.5 מיליארד ₪. מהקרנות האג"חיות השקליות נפדה סכום של כ-30 מיליון ₪.

חברת סייפ טי תשתף פעולה עם ספקית אינטרנט Tier-1 מקוריאה. החברה תספק את שירות ה Proxy IP – הארגוני. לסייפ טי הסכמים דומים עם מעל 100 ספקיות אינטרנט ביותר מ - 25 מדינות, והיא נמצאת במגעים מול שותפים רבים נוספים.

 ריט 1 מוכרת מבנה תעשייה ביבנה בכ - 46 מיליון ₪. הנכס נמכר במסגרת מימוש אופציה שניתנה לצד ג’ והרווח הצפוי לחברה עומד על כ-8 מיליון ₪.

אילן פז מונה למנהל בנק ברקליס בישראל. פז משמש כיום גם כמנהל בנקאות ההשקעות בברקליס ישראל, ובעברו שימש בתפקידים בכירים כבנקאי השקעות בניו יורק.

רכבת ישראל הודיעה על פיילוט עם ישראכרט לתשלום ישיר עבור הנסיעות. הפיילוט יאפשר נסיעה ללא רכישת כרטיס או העברת רב קו, אלא באמצעות העברת כרטיס ישראכרט או מאסטרקארד.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה