חדשות שוק ההון

אליום מדיקל מדווחת על התפתחות משמעותית בפיתוח המסתם הלבבי

חברת הבת תרוליף השיגה תוצאות טובות בניסוי חיות כרוני במסתם הלבבי המיטרלי שלה; תרוליף צופה כי ביצוע ניסוי כרוני מלא צפוי להסתיים במהלך המחצית הראשונה של 2020

חדשות ספונסר 25/07/2019 11:14

א+א- 2

חברת אליום מדיקל מדווחת היום כי ניסוי חיות כרוני שביצעה החברה הבת תרוליף מדיקל, הוכיח תפקוד מוצלח של המערכת החדשנית אשר מפתחת תרוליף הכוללת שני מרכיבים: שתל עיגון הממוקם בעלייה השמאלית של הלב, שכבר הוכח בניסויי חיות ארוכי טווח, ומסתם מיטרלי המושתל לתוך שתל העיגון וכן של עקרון הפעולה המשולב והגישה הייחודית של המערכת.

 

במסגרת הניסוי הושתל המסתם שפותח על ידי החברה אל תוך שתל העיגון, ושבוע לאחר ההשתלה שני מרכיבי המערכת נמצאו במיקום המיועד להם בתוך לב החיה, כאשר המסתם המלאכותי מתפקד כהלכה.

 

המערכת מחליפה מסתם דו-צניפי (מיטרלי) בחולים אשר סובלים מדלף קשה במסתם, והיא מוחדרת באופן זעיר פולשני (צינתור). האופציה הטיפולית היחידה הקיימת כיום לטיפול בחולים אלו היא ניתוח לב פתוח תחת תמיכה של מכונת לב-ריאה, אשר אינו ישים עבור מרבית החולים בשל הסיכון המשמעותי הכרוך בניתוח וההחלמה הקשה ממנו.

 

המערכת מוחדרת בצורה צינתורית ללא צורך בהתערבות ניתוחית כלל. אם וכאשר מערכת זו תאושר לשימוש קליני הרי שתהיה זוהי פריצת דרך הנותנת תיקווה למיליוני חולים ברחבי העולם אשר נותרו ללא מענה רפואי.

 

לפני כחמש עשרה שנה נעשתה פריצת דרך בהשתלת מסתמים אורטליים, כאשר עד אותו מועד הדרך היחידה הידועה להחליף מסתם אורטלי הייתה בניתוח לב פתוח בלבד. מאז שפותח מסתם הניתן להחדרה בצינתור מספר הולך וגדל של חולים מטופל בצורה צינתורית. על בסיס התגובות המקובלות בעולם הרפואי, וכאלה שמתקבלות אצל צוות תרוליף,

 

מזה מספר שנים שקיימת ציפייה בעולם הקרדיו-וסקולארי שתהליך דומה יקרה עבור מסתמים מיטרלים. פריצת הדרך המתוארת מחזקת את ההערכה של תרוליף כי הפתרון הייחודי של החברה עשוי לתת מענה אפקטיבי למחלה זו.

 

במהלך החודשים הקרובים מתכוונת תרוליף להשתיל מערכות מלאות נוספות במסגרת ניסוי כרוני ארוך טווח שיתבצע במספר חיות, במטרה להוכיח כי המערכת בטוחה לשימוש תוך תפקוד מלא של המסתם לאורך חצי שנה. תרוליף צופה כי ביצוע ניסוי כרוני מלא כאמור צפוי להסתיים במהלך המחצית הראשונה של 2020 .

 

להערכת הנהלת החברה ישנה חשיבות רבה בהגעה לאבן דרך זו בתחום המסתם המיטרלי, שהינו אטרקטיבי ביותר עבור חברות מובילות בתעשייה המחפשות פתרונות חדשניים, כאשר נכון למועד זה, אין פתרון מאושר רגולטורית להחלפה זעיר פולשנית של מסתם זה. היקף שוק המסתמים המיטרלים נאמד בכ-5 מיליארדי דולר בשנת  2020

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  נוכלים גדולים!!!

  12 13 שנים יש לי מניה זאת. מופסד ראלי 90% כל העסקות עם מדינות. פריצות דרך למניהם. היום בבוקר עלתה 19% כעת נממאת 4% משהו כאן לא תקין.

  אלכס 25/07/2019 12:20

 2. 2
  "חברת הבנק"|30|?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  gil_am 25/07/2019 11:37