שיתוף פעולה אקדמי בין פארמוקן למכללה האקדמית עמק יזרעאל

שיתוף הפעולה יכלול בין היתר פעילות בתחום המחקר, שילוב סטודנטים במתקני פארמוקן והשתתפות של פארמוקן בוועדה המייעצת של התוכנית האקדמית

חדשות ספונסר 24/07/2019 11:28

א+א-

חברת מדיקל קומפרשן שמיזגה לתוכה את חברת הקנאביס הרפואי פארמוקן, מדווחת היום על שיתוף פעולה אקדמי מחקרי בין החברה לבין המכללה האקדמית עמק יזרעאל על שם מקס שטרן.

 

המכללה מתעתדת לפתוח בשנת הלימודים הקרובה תוכנית אקדמית ראשונה בישראל בתחום הקנאביס הרפואי ופנתה לפארמוקן ליצירת שיתוף הפעולה לאור ניסיונה לאורך שרשרת הערך של תחום הקנאביס הרפואי.

 

בהתאם להתפתחות התוכנית האקדמית ובהתאם לשיקולים אקדמיים ומסחריים בין הצדדים, שיתוף הפעולה יכלול בין היתר פעילות בתחום המחקר בקשר עם אינדיקציות שנקבעו בין הצדדים ובהתאם לתחומי המומחיות של חוקרים מהאקדמית עמק יזרעאל, שילוב סטודנטים במתקני פארמוקן וכן השתתפות של פארמוקן בוועדה המייעצת (Advisory Board) של התוכנית האקדמית.

 

המסלול החדש במכללת עמק יזרעאל נולד מהצורך להכשיר אנשי מקצוע לתעשיית הקנאביס הרפואי המתפתחת בקצב שיא בישראל ובעולם וצפויה להגיע להיקפים של מיליארדי דולרים בשנה. תוכנית הלימודים מבוססת על לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות, עם תוספת של מסלול מתחום הקנאביס.

 

ראש ההתמחות במכללת עמק יזרעאל ד"ר אפרת בראל, אמרה עם פרסום תוכנית הלימודים כי "ההתמחות החדשה בקנאביס רפואי, במסגרת החוג למדעי ההתנהגות, נולדה מתוך צורך אמיתי שעלה מהשטח. מטרת ההתמחות היא להכשיר את בוגרינו למקצועות חדשים אלו בתחום הקנאביס הרפואי, תוך אקדמיזציה של התחום. הבסיס הלימודי הנרחב יאפשר לבוגרינו להבין את השרשרת התהליכית כולה, וכך שילובם בענף יהיה בעל ערך מוסף ייחודי לתחום".

 

בשלב זה מציעה המכללה שלושה מסלולים אפשריים – גידול וייצור קנאביס רפואי, רפואה ופרמקולוגיה, או כלכלה ומשפט. על פי התכנון במכללה, בשנת הלימודים האחרונה ישתלבו הסטודנטים בחוות גידול, מפעלי ייצור ומחקרים בחברות מתחום הקנאביס הרפואי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה