חדשות שוק ההון

מעלות מורידה דירוג לדיסקונט השקעות בגלל העלייה במינוף

החברה מקבלת דירוג BBB עם תחזית שלילית; " הורדת הדירוג של דסק"ש משקפת את השחיקה המתמשכת בשווי תיק הנכסים של החברה"

חדשות ספונסר 23/07/2019 11:40

א+א-

חברת הדירוג מעלות מפרסמת היום דו"ח על חברת דיסקונט השקעות ומורידה את הדירוג ל-BBB עם תחזית דירוג שלילית. במעלות מסבירים כי הורדת הדירוג משקפת את השחיקה המתמשכת בשווי תיק הנכסים של החברה, את הירידה באיכות הנכסים ואת העלייה המתמשכת במינוף החברה כמתבטא בשיעור LTV (Loan to value) של כ-69% לעומת 64% באפריל השנה וביחס כיסוי כולל שנמוך משמעותית מ-X1 ואינו צפוי להשתפר בשנים הקרובות.

 

עוד מציינים במעלות כי בשנה האחרונה החברה ביצעה רכישות עצמיות של אג"ח שברשותה בסך כולל של כ-480 מיליון ₪ ואישרה תכנית רכישה נוספת של כ-200 מיליון ₪.  בשלושת החודשים שחלפו מהמעקב האחרון חלה ירידה נוספת של כ-4% בשווי תיק הנכסים של החברה בעוד שהמדדים המובילים בהם נכללת החברה וחברות הבנות שלה הראו עלייה של כ-2%.

 

הירידה בשווי תיק הנכסים בתקופה האמורה נבעה בעיקר מירידה נוספת של כ-24% שווי מניית סלקום ו-12% בשווי מניית אלרון. ההשפעות השליליות על שווי תיק הנכסים מותנו במקצת עם עלייה של 3% בשווי חברה לנכסים ובניין.

 

הורדת הדירוג נובעת גם מהערכת מעלות כי חלה שלחיקה באיכות האשראי של נכסי החברה בהתבסס על איכות האשראי של שלוש ההחזקות העיקריות (סלקום, שופרסל, נכסים ובנין), המהוות כ-96% משווי תיק הנכסים הכולל.

 

אף כי דסק"ש טרם פרסמה תכנית פעולה מסודרת ליישום חוק הריכוזיות, התקרבות המועד הסופי – דצמבר 2019 ליישום החוק, מעמיד את החברה בפני לחץ וקיימת אי ודאות לגבי אופן הביצוע. במעלות מביעים חשש כי הפעולות שיינקטו עלולות להשפיע לשלילה על פרופיל הסיכון העסקי והפיננסי של החברה לנכסים ובנין ובכך להשפיע על איכות האשראי הכוללת של דסק"ש.

 

תחזית הדירוג השלילית משקפת את הערכתנו כי תיתכן עלייה נוספת במינוף החברה לאורך זמן כתוצאה מירידה צפויה נוספת בשווי תיק הנכסים. כמו כן, תחזית הדירוג השלילית מושפעת מהערכתנו כי תיתכן הרעה נוספת בפרופיל העסקי של החברה, בין היתר כתוצאה מהערכתנו לירידה באיכות תיק ההשקעות בין כתוצאה משחיקה בפעילות סלקום ובין כתוצאה מהשלכות יישום חוק הריכוזיות על חברת נכסים ובניין.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה