הבורסה תיפתח על רקע העליות בשווקים בעולם

בוול סטריט נרשמה אמש סגירה חיובית, וגם באירופה נרשמו עליות. החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים לפי שעה על פתיחה ירוקה. הבורסות באסיה מתנהלות כעת במגמה חיובית

מערכת ספונסר 23/07/2019 08:47

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע העליות בשווקים בעולם; הבורסות באירופה ננעלו אמש בירוק ובניו יורק נרשמה נעילה חיובית. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. גם המסחר באסיה מתנהל כעת בעליות. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בעליות של רוב השערים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית נייס בפער שלילי של 0.55%, ומניית פריגו בפער חיובי של 0.91%. מניית טבע חוזרת בפער חיובי של 0.81%.

מסקירת מיטב דש שפורסמה אתמול: ”ציפיות האינפלציה הגלומות היום גבוהות יותר מאשר ערב פרסום המדד, מה שתומך באפיק השקלי”. עוד נכתב כי "מספר גדול של בנקים מרכזיים בעולם הוריד ריבית בחודש האחרון, כולל בשבוע האחרון, מה שמקטין עוד יותר את הסיכוי לעליית ריבית בישראל".

הראל פיננסים הודיעו אתמול כי הם "ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול מהחשיפה המנייתית לישראל". הוסבר כי "במחצית הראשונה של 2019 הניב שוק המניות הישראלי תשואה נמוכה במקצת מהשוק האמריקאי, מה שמגדיל את הסיכויים לביצועי יתר בהמשך השנה, בדיוק כפי שהיה גם ב 2018".

כלל ביוטכנולוגיה דיווחה אתמול שמדיוונד מעדכנת את תכנית הפיתוח הקלינית של EscharEx. החברה תתחיל ניסוי שלב 2 ברבעון האחרון של השנה, התוצאות צפויות להתקבל עד סוף 2020.

אינטק פארמה נכשלה בניסוי. הגלולה לשחרור מושהה שפיתחה החברה, לא השיגה עדיפות סטטיסטית מול תרופות מתחרות בניסוי שלב 3. המניה הגיבה בצלילה.

הקרנות המסורתיות גייסו בשבוע שעבר סכום של כ-355 מיליון ₪. הקרנות הכספיות גייסו השבוע סכום של כ-485 מיליון ₪ וקרנות אג"ח מדינה ירדו בקצב הגיוסים לסכום של כ - 95 מיליון ₪.

אלטשולר גמל ופנסיה פתחה את יום המסחר הקודם לרגל הנפקת מניות החברה. ההנפקה התבצעה לפי שווי של 1.153 מיליארד ₪.

משרד האנרגיה הודיע כי יעניק כ - 8.5 מיליון שקלים לפרויקטים של חסכון בחשמל. התמריצים ינתנו לרשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר בדרום הארץ; המענקים שיינתנו יהוו 25% – 35% מעלות הפרוייקט.

ביולייט עדכנה כי חברת הבת דיאגנוסטיר קיבלה אישור לרישום פטנט ראשון באירופה. הפטנט מגן על האלגוריתם שבבסיס המוצר של דיאגנוסטיר ומבוסס על טכנולוגיית ה - TeaRx שבבעלותה.

תנופורט קיבלה אישור לשימוש מסחרי ב”מתחם בילו”. ההיתר ניתן לתקופה של 3 שנים לאור הכללתו של הנכס בתוכנית הכוללנית של המועצה כאזור המיועד לפיתוח מסחר ותעסוקה.

 מידאס התקשרה בהסכם הלוואה בסך 8 מיליון ₪. סכום ההלוואה ישמש לפירעון סופי של אג"ח ב’ וההלוואה תישא ריבית קבועה בשיעור של 9.6%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה