חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.37% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור דומה. מבין הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדדי הביומד, הנפט והגז

מערכת ספונסר 22/07/2019 17:58

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות של רוב שערים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.37% ומדד ת"א 125 רשם עלייה בשיעור דומה של כ – 0.36%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.52% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדדי הביומד, הנפט והגז בלטו לשלילה כשירדו כ – 0.7%. מדד הנדל"ן עלה בכ – 0.64%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, פועלים, נייס וטבע בירידה. מניות דיסקונט, כיל, הראל השקעות והבינלאומי ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

מניית קמטק עלתה היום בכ – 6.56% והובילה את טבלת המניות העולות. אחריה עלו מניות שטראוס, שיכון ובינוי, בזן, דמרי, מיטב דש, דיסקונט וספאנטק.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית צור שירדה בכ – 2.42%, ואחריה ירדו מניות איידיאיי ביטוח, טבע, סלקום, קבוצת דלק, נייר חדרה, או פי סי אנרגיה ורציו יהש.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 933 מיליון ₪.

בוול סטריט מתנהל המסחר בנטייה לעליות ובאירופה מסכים ירוקים.

מסקירת מיטב דש שפורסמה היום: ”ציפיות האינפלציה הגלומות היום גבוהות יותר מאשר ערב פרסום המדד, מה שתומך באפיק השקלי”. עוד נכתב כי "מספר גדול של בנקים מרכזיים בעולם הוריד ריבית בחודש האחרון, כולל בשבוע האחרון, מה שמקטין עוד יותר את הסיכוי לעליית ריבית בישראל".

הראל פיננסים הודיעו היום כי הם "ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול מהחשיפה המנייתית לישראל". הוסבר כי "במחצית הראשונה של 2019 הניב שוק המניות הישראלי תשואה נמוכה במקצת מהשוק האמריקאי, מה שמגדיל את הסיכויים לביצועי יתר בהמשך השנה, בדיוק כפי שהיה גם ב 2018".

כלל ביוטכנולוגיה דיווחה היום שמדיוונד מעדכנת את תכנית הפיתוח הקלינית של EscharEx. החברה תתחיל ניסוי שלב 2 ברבעון האחרון של השנה, התוצאות צפויות להתקבל עד סוף 2020.

אינטק פארמה נכשלה בניסוי. הגלולה לשחרור מושהה שפיתחה החברה, לא השיגה עדיפות סטטיסטית מול תרופות מתחרות בניסוי שלב 3. המניה הגיבה בצלילה.

הקרנות המסורתיות גייסו בשבוע שעבר סכום של כ-355 מיליון ₪. הקרנות הכספיות גייסו השבוע סכום של כ-485 מיליון ₪ וקרנות אג"ח מדינה ירדו בקצב הגיוסים לסכום של כ - 95 מיליון ₪.

אלטשולר גמל ופנסיה פתחה הבוקר את המסחר לרגל הנפקת מניות החברה. ההנפקה התבצעה לפי שווי של 1.153 מיליארד ₪.

משרד האנרגיה הודיע כי יעניק כ - 8.5 מיליון שקלים לפרויקטים של חסכון בחשמל. התמריצים ינתנו לרשויות מקומיות, מפעלים ומבני מסחר בדרום הארץ; המענקים שיינתנו יהוו 25% – 35% מעלות הפרוייקט.

ביולייט עדכנה כי חברת הבת דיאגנוסטיר קיבלה אישור לרישום פטנט ראשון באירופה. הפטנט מגן על האלגוריתם שבבסיס המוצר של דיאגנוסטיר ומבוסס על טכנולוגיית ה - TeaRx שבבעלותה.

תנופורט קיבלה אישור לשימוש מסחרי ב”מתחם בילו”. ההיתר ניתן לתקופה של 3 שנים לאור הכללתו של הנכס בתוכנית הכוללנית של המועצה כאזור המיועד לפיתוח מסחר ותעסוקה.

 מידאס התקשרה בהסכם הלוואה בסך 8 מיליון ₪. סכום ההלוואה ישמש לפירעון סופי של אג"ח ב’ וההלוואה תישא ריבית קבועה בשיעור של 9.6%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה