חדשות אנליסטים

מיטב דש: ”ציפיות האינפלציה הגלומות היום גבוהות יותר מאשר ערב פרסום המדד, מה שתומך באפיק השקלי”

מספר גדול של בנקים מרכזיים בעולם הוריד ריבית בחודש האחרון, כולל בשבוע האחרון, מה שמקטין עוד יותר את הסיכוי לעליית ריבית בישראל

מערכת ספונסר 22/07/2019 17:23

א+א-

הכלכלן הראשי של מיטב דש אלכס זבז’ינסקי פירסם היום סקירת מאקרו מטעם בית ההשקעות, בה צויין כי "מספר גדול של בנקים מרכזיים בעולם הוריד ריבית בחודש האחרון, כולל בשבוע האחרון, מה שמקטין עוד יותר את הסיכוי לעליית ריבית בישראל. למעשה, אלמלא רמת הריבית האפסית בישראל, התנאים במשק היו מתאימים יותר להורדת הריבית מאשר לעלייתה", כתב.

עוד צויין בסקירה ש"למרות שמדד המחירים בישראל היה נמוך משמעותית מהתחזיות, ציפיות האינפלציה הגלומות היום גבוהות יותר מאשר ערב פרסום המדד, מה שתומך באפיק השקלי".

זבז’ינסקי הוסיף כי "למרות שבמבט ראשון לא מזהים חולשה במכירות הקמעונאיות בארה"ב, בקטגוריות שמגיבות ראשונות להיחלשות בצריכה, קצב המכירות ירד לאחרונה משמעותית". כמו כן כתב כי "נמשכת האטה בייצור התעשייתי בארה"ב תוך ירידה בניצולת בתעשייה".

בשבוע שעבר המשיכו להתגלות חילוקי דעות בקרב חברי ה-FED. במיטב דש מעריכים ש"הריבית תרד בסוף החודש ברבע אחוז ועד סוף השנה עשויה לרדת עוד פעמיים".

באשר לכלכלה הסינית, נכתב כי "מופיעים סימני התאוששות. אם השיפור בה יתמיד הוא יכול למשוך אחריו את הפעילות התעשייתית בעולם שנמצאת בקיפאון".

לסיכום צייון זבז’ינסקי כי למרות עליות שערים בשוקי המניות, האנליסטים בעולם מורידים המלצות על המניות בניגוד להרגלם להיות "טרנדיים". עוד הודגש כי שוק האג"ח באירופה לקראת החלטת ה-ECB, "מהווה יותר סיכון מאשר הזדמנות".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה