חדשות שוק ההון

אלקו במגעים מתקדמים לרכישת סופרגז מקבוצת עזריאלי תמורת 770 מיליון ₪

כשליש מתוך סכום הרכישה צפוי להיות משולם כתמורה נדחית; המכירה מתבצעת כחלק מהחלטה אסטרטגית של עזריאלי להתמקד בתחום הנדל"ן המניב

חדשות ספונסר 21/07/2019 14:52

א+א-

חברת אלקו שבשליטת האחים זלקינד, מקיימת משא ומתן מתקדם עם קבוצת עזריאלי לרכישת מלוא הון המניות של גרנית הכרמל, המחזיקה בבעלות מלאה בסופרגז, חברת הפצת הגז הישראלית, תוך החרגת נכסים מסוימים.

 

בהתאם למשא ומתן המתנהל, התמורה הצפויה היא בסך של כ-770 מיליון ₪ נטו, לאחר חוב פיננסי נטו והתאמות אחרות, כאשר סכום החוב הפיננסי נטו של גרנית יותאם למועד ההשלמה. כשליש מתוך הסכום הנ"ל צפוי להיות משולם כתמורה נדחית.

 

בשלב זה טרם גובש מתווה סופי ואין וודאות שהמגעים יבשילו לחתימת הסכם.

 

קבוצת עזריאלי דיווחה לאחרונה על כוונתה להתמקד בתחומי הליבה של פעילות הנדל"ן ועל כן היא בוחנת את החזקותיה בתחומים שאינם נדל"ן. בעקבות ההחלטה הזו, פועלת עזריאלי בימים אלה למכירת סופרגז.

 

גרנית הכרמל היא חברה פרטית הפועלת בין היתר באמצעות חברות מוחזקות בתחום הגז הטבעי וגז פחממני מעובה. לסופרגז נתח שוק של כ-18% בתחום הגז הביתי והיא מעסיקה למעלה מ-300 עובדים.

 

בשבוע שעבר דיווחה קבוצת עזריאלי על רכישת 20% מחברת קומפאס האמריקאית העוסקת בתחום הדאטה סנטרס, ובבעלותה 10 חוות שרתים ו-3 אתרים נוספים בבנייה ופיתוח. על פי ההסכם עזריאלי שילמה 135 מיליון דולר עבור החלק אותו רכשה בחברה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה