מדיגוס מכרה מצלמות זעירות לארגונים בטחוניים, המניה מזנקת 14%

בנוסף קיבלה החברה תשלום ראשון בסך 600 אלף דולר במסגרת מכירה של מערכת MUSE בסין

חדשות ספונסר 21/07/2019 11:33

א+א- 2

חברת מדיגוס הדואלית, העוסקת בפיתוח כלים לביצוע הליכים זעיר פולשניים בטכנולוגיית וידאו להדמיה ישירה, מדווחת היום כי מכרה את המצלמות הזעירות שלה לשני ארגונים מובילים בענף הביטחון.

 

בנוסף, נמצאת החברה במשא ומתן עם מספר גופים בתחום הבטחוני עבור מימון פרויקטים לפיתוח של מוצרים נוספים המבוססים על מצלמות וידאו זעירות. מוצרים אלו מיועדים לשוק הביטחוני, שוק של מאות מיליוני דולרים, ועשויים לייצר לחברה הזדמנויות חדשות בשווי מאות אלפי דולרים. החברה ממשיכה את התרחבות עסקי המצלמות הזעירות לתחומים ותעשיות נוספות מעבר לתחום הרפואי, ומציגה צמיחה המתבטאת בהזמנות מלקוחות בתעשיות חדשות ובפרויקטים חדשים.

 

למדיגוס שני סוגי מצלמות - 2.1ScoutCam ,אשר נחשבת למצלמת הווידאו הקטנה ביותר בעולם, ו- ScoutCam HD 0.8 , פתרון מצלמת ה-HD והתאורה. הטכנולוגיה של ScoutCam כוללת פתרונות אופטיקה ותאורה, סנסורים זעירים ומעבדי וידאו מתקדמים מסוג DSP הניתנים להתאמה לצרכים רפואיים ותעשייתיים כאחד. לאחרונה, נבחרה ScoutCam HD 0.8  ע"י נאס"א לשילוב ברכב התדלוק הרובוטי לבדיקה ופיקוח ששוגר לחלל ב-5 בדצמבר 2018.

 

עוד מדווחת מדיגוס, על קבלת תשלום ראשון בהיקף של 600 אלף דולר, שהוא חלק מהסכם בהיקף של 3 מיליון דולר שהחברה חתמה מול גולדן גראנד שנחאי, למכירה של ידע ורישוי של מערכת MUSE של החברה, בסין, הונג קונג, טאיוואן ומקאו.

 

גולדן גראנד מפיצה את המערכות של מדיגוס בסין משנת 2015, במסגרת העסקה הוחלט כי בעבור הרישיון, שירותי ההדרכה והטובין תשלם גולדן גראנד למדיגוס את התמורה בארבעה תשלומים, עד להשלמת הקמת קו הייצור בסין.

 

ביום ו’ דיווחה החברה על השלמת עסקת מכירה של מערכות מבוססות מצלמות הווידאו הזעירות שלה לקבוצה גלובלית מובילה בתחום הכורים הגרעיניים. גם עסקה זו מגיעה בהמשך להחלטת החברה על כוונתה להרחיב את השימושים המסחריים של מצלמות הוידאו הזעירות שלה לענפים אחרים בנוסף לתחום הרפואי. המערכת מיועדת לליבת הכורים הגרעיניים, כדי לאפשר למפעילים שליטה ובקרה משופרות על הכורים מבלי להשבית אותם.

 

מניית מדיגוס טסה הבוקר 14%  בעקבות שלל ההודעות וההתפתחויות החדשות. החברה נסחרת במדד הביומד במכפיל הפסד. ב-12 החודשים האחרונים איבדה המניה כמעט מחצית מערכה, ובחמש השנים האחרונות איבדה 99% מערכה.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
  2. 2
    דולר לא שקל

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    סימון1 21/07/2019 11:45