ביקושים של כ-1.2 מיליארד שקל בהנפקת האג”ח של מגדלי ים תיכון

בשלב המוסדי של הנפקת סדרה ד’ זכתה החברה לביקושי יתר של פי 4 מהסכום שביקשה לגייס; ההנפקה ננעלה בריבית שקלית של 2.8%

חדשות ספונסר 18/07/2019 10:18

א+א-

רשת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה ד’ (סדרה חדשה). במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושי יתר של כ-1.2 מיליארד שקל, מתוכם בחרה לגייס סכום של כ-320 מיליון שקל. עם השלמת הנפקת אגרות החוב, החברה תבצע פדיון מוקדם ומלא לאגרות החוב (סדרה ב’) הנסחרות כיום בהיקף של כ-318 מיליון שקל.

 

בעקבות ביקושי היתר הגבוהים שנרשמו בהנפקה, נקבע לאיגרות החוב שיעור ריבית שקלית שנתית של 2.8% - נמוך משיעור הריבית המקסימלית שהוצע במכרז שעמד על 3.75%.

 

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב (סדרה ד’) הנושאות ריבית שקלית קבועה, עם מח"מ של כ-6.1 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של איגרות החוב יהיה בחודש יוני 2028. איגרות החוב של החברה מדורגות על ידי חברת מידרוג בדירוג של A2 עם אופק יציב.

 

את ההנפקה הובילו ברק קפיטל ולצידם קונסורציום החתמים – אוריון, אקסלנס חיתום, אייפקס חיתום, מנורה חיתום ואקטיב חיתום.

 

בתוך כך, בתחילת השבוע, דוד פתאל, המייסד ובעל השליטה של רשת המלונאות פתאל, הצטרף לדבוקת השליטה של רשת מגדלי הים התיכון. במסגרת ההקצאה הפרטית, פתאל השקיע סכום של כ-40 מיליון שקל תמורות מניות המהוות כ-4% מהון החברה.

 

החברה סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2019 עם עלייה בקצב שיווק הבתים החדשים בגני תקווה ובירושלים, צמיחה של כ-10% בהכנסות לכ-46.5 מיליון שקל ועלייה חדה ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות לסך של כ-12 מיליון שקל. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בכ-767 מיליון שקל והיווה כ-24% מסך המאזן.

 

מוטי קירשנבאום, יו"ר רשת מגדלי הים התיכון מסר: "אנו מודים לציבור המשקיעים על היענותו הגבוהה בהנפקה המוצלחת, דבר המבטא פעם נוספת את הבעת האמון של שוק ההון בחברה ובחוסנה הפיננסי. תמורת ההנפקה תשמש במלואה לפירעון מוקדם ומלא של סדרה ב’, תוך הארכת פריסת החוב של החברה כך שמצבת החוב של החברה תישאר ללא שינוי. בשבוע שעבר הנחנו אבן פינה להקמת הבית החדש ברחובות – הבית השמיני של הרשת - הצפוי לכלול 250 יחידות דיור ומחלקה סיעודית, כך שעם השלמתו תימנה הרשת כ-1,900 יחידות דיור. אנו נמשיך לבחון הזדמנויות עסקיות נוספות במטרה לייצר את מנועי הצמיחה של החברה לשנים הבאות".

 

רשת "מגדלי הים התיכון" היא חברה וותיקה בענף הדיור המוגן בישראל. החברה פועלת מזה כ-30 שנה ובבעלותה 7 נכסי דיור מוגן פעילים: הבית בבת ים, הבית בכפר סבא, הבית בסביון, הבית ברמת השרון, הבית בנורדיה, הבית בירושלים והבית בגני תקווה. בסך הכל בבעלות החברה כ- 1,650 יחידות דיור. בנוסף החברה החלה בהקמת בית הדיור המוגן השמיני של הרשת אשר יכלול 250 יחידות דיור לצד מחלקה סיעודית. הרשת שומרת על שיעורי תפוסה גבוהים ובוחנת המשך ייזום או רכישה של פרויקטים נוספים בתחום. מר מוטי קירשנבאום מכהן כיו"ר החברה ודורון ארנון מכהן כמנכ"ל החברה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה