קומפיוג’ן קיבלה אישור פטנט נוסף בארצות הברית

הפטנט מחזק את הפטנט הקודם שקיבלה החברה על השימוש בנוגדן COM701; הפטנט צפוי לפוג לכל המוקדם בפברואר 2036 בארה"ב

חדשות ספונסר 16/07/2019 15:12

א+א-

חברת קומפיוג’ן הדואלית, העוסקת בפיתוח תרופות לאימונותרפיה של סרטן, הודיעה היום שמשרד הפטנטים האמריקאי אישר פטנט חדש לשימוש של COM701 נוגדן תרפויטי ראשון מסוגו כנגד PVRIG, בשילוב עם נוגדנים כנגד PD-1.

 

COM701 הוא נוגדן מותאם לטיפול בבני אדם שנקשר בצורה יעילה ל-PVRIG, חלבון בקרה חדש של מערכת החיסון שהתגלה על ידי קומפיוג’ן. קישור של COM701 אל PVRIG גורם להפעלה של תאי T. הפעלה זו של תאי T תואמת את מנגנון הפעולה הרצוי בסביבת הגידול הסרטני, הנדרשת כדי לייצר תגובה חיסונית אנטי-סרטנית.

 

בנוסף, ל-COM701 בשילוב נוגדנים שחוסמים את הפעילות של PD-1 יש השפעה סינרגית על הפעלת תאי T אנושיים, ומשום כך הפוטנציאל לשפר את התגובה החיסונית כנגד גידולים סרטניים.

 

COM701 נמצא בשלב ראשון של ניסויים קליניים בחולים עם גידולים מוצקים מתקדמים, להערכת מונותרפיה ובשילוב עם מעכב PD-1.

 

הפטנט האמריקני הקרוי "נוגדנים כנגד PVRIG ושיטות שימוש" מחזק את הפטנט שהחברה כבר קיבלה על השימוש ב-COM701 להפעלת תאי T של מערכת החיסון בחולי סרטן, וכולל עתה גם את השילוב של COM701 עם כל נוגדן כנגד PD-1. הפעלה של תאי T מעוררת את מערכת החיסון, ושכן מהווה את בסיס לטיפולי אימונותרפיה של סרטן. 

 

בנוסף, פטנט אחר הקרוי "נוגדנים כנגד TIGIT, נוגדנים כנגד PVRIG ושילובים שלהם" שהתקבל בנובמבר 2018 מגן על השילוב של COM701 עם COM902, הנוגדן כנגד TIGIT של קומפיוג’ן, להפעלת תאי T בחולי סרטן. הפטנט האמריקני צפוי לפוג לכל המוקדם בפברואר 2036 בארה"ב. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה