חדשות שוק ההון

אבוג’ן: הסכם שיתוף הפעולה עם Bayer הורחב ויכלול גם פעילות של ”עריכה גנטית”

ההסכם המורחב נחתם בעקבות תוצאות חיוביות שהתקבלו בעמידות בפני פטריית הפוזריום בתירס

חדשות ספונסר 16/07/2019 14:25

א+א- 2

אבוג’ן הדואלית (סימול ת"א: אבגן,NASDAQ:EVGN  ), חברת ביוטכנולוגיה העוסקת בפיתוח מוצרים לתעשיות מדעי החיים, מודיעה היום כי לאחר שהשיגה תוצאות חיוביות בשיתוף הפעולה עם חטיבת מדעי הצומח של חברת Bayer בתחום מחלות הצמחים בתירס, שיתוף הפעולה יתמקד כעת גם בזיהוי רצפים ספציפיים הנדרשים ל"עריכה גנטית" כדי להתמודד עם מגוון רחב יותר של מחלות בתירס.

 

לגידולים חקלאיים קיימת וריאציה גנטית הבאה לידי ביטוי במגוון מאפיינים בצמח. כאשר מבצעים ריבוי של זנים חדשים, על מגדלי הצמחים להשתמש במגוון כלים לבחירת הצמחים בעלי התכונות הטובות ביותר באוכלוסיית הצמחים הגדולה. עריכה גנטית היא החידוש האחרון בשורה ארוכה של טכניקות בשימוש לשיפור גידולים חקלאיים, אשר מסייעת למדענים למצוא ולשנות שרשרת DNA ספציפית אשר אחראית לתפקודים חשובים בצמח כגון איכות התבואה, עמידות בפני מחלות, טעם, או עמידות בפני תנאי מזג אוויר קשים.

 

אבוג’ן תשתמש בפלטפורמת החיזוי הביולוגי המחשובי שלה (CPB) לזיהוי רצפים ספציפיים אלו. זיהוי הרצפים יתבסס על גנים שזוהו על ידי אבוג’ן תוך דגש על שינוי הביטוי הגנטי או תפקודו, ועל הידע שנצבר במהלך שיתוף הפעולה. הרצפים הספציפיים הנדרשים ל"עריכה גנטית" המבטיחים ביותר שיזוהו על ידי אבוג’ן צפויים להיות מקודמים על ידי Bayer לוולידציה.

 

מטרת שיתוף הפעולה היא פיתוח זרעי תירס משופרים בעלי עמידות לפטריות. ההפסד השנתי ממחלות תירס מוערך בארה"ב בלבד בכ-7 מיליארד דולר , כאשר היקף ההפסד השנתי כתוצאה ממחלות ריקבון השורש (פוזריום) בתירס נאמד בכ-0.7 ל-1.4 מיליארד דולר .

 

שיתוף הפעולה, מבוצע ע"י חטיבת תכונות בזרעים של אבוג’ן, מתמקד בגילוי ופיתוח של גנים שחזויים לספק עמידות למגוון מחלות פטרייתיות בתירס. אבוג’ן הודיעה בעבר כי הגנים שגילתה במסגרת שיתוף הפעולה הציגו עמידות בפני מחלת ריקבון השורש (פוזריום) בצמחי מודל ושהם יתקדמו בצנרת הפיתוח של Bayer בתירס, שם הם צפויים להיבדק כנגד מחלות נוספות. לאור תוצאות חיוביות בבדיקות חממה שבוצעו בידי Bayer, יתקדמו חלק מהגנים לבדיקה בניסויי שדה.

 

ד"ר שלי הרסקו, מנהלת פלטפורמת התכונות במחלות ב-Bayer, אמרה: "אנו מצפים להמשיך לעבוד עם אבוג’ן בשיתוף הפעולה כנגד מחלות בתירס. מחלות בצמחים הינן אחד מהאיומים הרבים לגידולים חקלאיים אשר החריפו עקב אתגרים הקשורים לשינויי האקלים. המפגש של חידושים טכנולוגיים בביולוגיה יחד עם ניתוחי מידע מתקדמים מאפשרים כעת הזדמנויות חדשות לפתרונות מותאמים".

 

ד"ר אייל עמנואל, המדען הראשי של חברת אבוג’ן, אמר: "אנו מרוצים מאוד מהתפתחות זו ביחסינו עם Bayer, מובילה עולמית בתעשיית החקלאות. היכולות שפיתחנו לזיהוי הרצפים הספציפים הנדרשים לעריכה גנומית לשיפור בריאות הצמח הן נכס משמעותי לא רק לחטיבת הזרעים שלנו אלא גם לחלק מהחברות הבנות שלנו."

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  וליציאת כסף מהמניה...

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יאר 16/07/2019 15:16

 2. 2
  הוצאות המו"פ יעלו.

  שת"פ זה יפה . אבל כרגע השתפ נוגע להוצאת כסף בלבד. כי אין הכנסות מהשת"פ. ג.נ - מחזיק. בגלל שכתבו בפורום קנאביס שיש מזומן יותר משווי החברה. יש זמן וכסף לפתח. רק נקווה שתוך כמה שנים יהיו ניצני מכירות. אחרת - תחתית חדשה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 16/07/2019 14:30