חדשות שוק ההון

קרן השקעות הביוטק IBF מודיעה על סגירה ראשונית של קרן שנייה

לקרן חבר יועצים הכולל מעל 25 אנשי פארמה; בין המשקיעים בקרן הראל ביטוח וקבוצת CBG

חדשות ספונסר 16/07/2019 11:07

א+א-

קרן ההשקעות IBF ( (Israel Biotech Fundהמתמחה בהשקעות בחברות ביוטק ישראליות בתחום הפארמה הודיעה היום על סגירה ראשונית של הקרן השניה שלה. הקרן מנוהלת על ידי ד״ר דוד סידרנסקי, ד״ר יובל קבילי ועידו צאירי.

 

על מנת ליישם את אסטרטגית ההשקעה שלה, לקרן חבר יועצים הכולל מעל ל - 25 מבכירי תעשיית הפארמה העולמית, כאשר חלקם אף מצטרפים לדירקטוריונים של החברות בהן משקיעה הקרן. אנשים כגון: ד"ר סול בארר, יו״ר טבע, המייסד, היו״ר והמנכ"ל לשעבר של חברת סלג’ין, ג’ף קינדלר, מנכ״ל סנטרקסיון והמנכ"ל לשעבר של ענקית התרופות פייזר, ועוד רבים אחרים.

 

קרן IBF הראשונה הוקמה בשנת 2015, שגייסה כ-70 מיליון דולר. בין חברות הפורטפוליו של הקרן הראשונה ניתן למצוא את איילה פארמה שהוקמה ע״י IBF ובה השקיעו בשלב מוקדם מאוד הראל חברה לביטוח וקרן אמון. החברה קיבלה רישיון לפיתוח מספר תרופות לסרטן שהיו לפני כן בבעלות חברת בריסטול מיירס סקוויב (BMS).

 

איילה גייסה עד כה כ-47 מיליון דולר וסיבוב הגיוס האחרון של החברה הובל על ידי חברת התרופות נוברטיס (ד"ר רוברט שפיגל, סמנכ"ל רפואי לשעבר בחברת התרופות שרינג פלאו, ומורי גולדברג, סמנכ״ל כספים לשעבר בחברת רג׳נרון מונו כדירקטורים בחברה מטעם הקרן).

 

חברות נוספות הן פארמה טו-בי המפתחת תרופה לפרקינסון ונמצאת בשלבים מתקדמים בניסוי קליני פאזה 3 (בעקבות השקעת הקרן מונה ג’ף קינדלר כדירקטור בחברה), ביונד-ביו אשר הוקמה ע״י יוצאי חברת סי-קאם שנמכרה ב- 2015 לחברת התרופות מרק. החברה העוסקת בפיתוח תרופות חדשניות למחלת הסרטן גייסה בסיבוב האחרון כ – 17 מיליון דולר בו השתתפה גם חברת הביוטק סלג׳ן, משקיעה אסטרטגית ב- IBF.

 

״ההצטרפות של חברי הוועדה המייעצת שלנו כדירקטורים ויועצים לחברות הפורטפוליו של הקרן משנה את המשוואה בחברות אלו״ אומר ד״ר סידרנסקי, ״התרומה לחברות הישראליות של בכירי הפארמה העולמית מתבטאת בהובלת אסטרטגיית פיתוח תרופות, הקניית ערכים של מנהל תקין לפי סטנדרטים בין לאומיים, סיוע בהבאת אנשי מפתח נוספים לחברה, גיוס כספים ויצירת קשר עם חברות הפארמה\ביוטק הגדולות שכבר הניב השקעות בחברות.

 

לגבי תעשיית הפארמה\ביוטק העולמית אומר סידרנסקי ״תחום פיתוח התרופות עובר שינויים גדולים מאוד בשנים האחרונות בעולם ובישראל, תודות לפריצות דרך מדעיות באימונותרפיה ובתרפיה גנטית וגם בזכות שינויים חיובים ב-FDA . זה הוביל לזינוק במספר התרופות החדשות שמאושרות ע״י ה- FDA בשנים האחרונות. מרגישים את השינוי גם בצד הפיננסי, היקפי הגיוסים מקרנות הון סיכון או באמצעות הנפקות ציבוריות גדלו במאות אחוזים בשנים האחרונות״.

 

לגבי התעשייה המקומית הוא מוסיף ״ניכרת התקדמות מרשימה בישראל. לאחר שפגשנו מעל 200 חברות ביוטק ב- 4 השנים האחרונות, אנו מבחינים בשיפור ניכר ברמה המקצועית. אנחנו שמחים להיפגש עם כל החברות גם אם לא נשקיע בהן״.

 

״חשוב לנו שהתעשייה המקומית תצליח״ אומר ד״ר יובל קבילי ״ולשם כך אנו גם שותפים בהקמה וניהול פרויקט 8400 - המבקש להפוך את תעשיית הבריאות למנוע צמיחה לאומי, באמצעות תוכנית הכשרה אינטנסיבית לבכירי התעשייה וגיבוש קואליציה חוצת מגזרי פעילות".

 

״בנוסף אנו רואים שינוי מגמה בקרב גופים מוסדיים אשר נכנסים לתחום ע״י השקעה בקרנות ובחברות עצמן. דוגמה לכך הוא שיתוף הפעולה שיש לנו עם חברת הביטוח הראל שמעבר לכך שהיא משקיעת עוגן בקרן השניה היא גם השקיעה ישירות במספר חברות פרטיות, כולל באיילה פארמה״.

 

בין המשקיעים הבולטים בקרן ניתן למצוא גם את קבוצת CBG בראשות וינסנט צ׳נגוויז המשקיעה בטכנולוגיות Life Science, Clean-tech ו- Home Land Security

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה