חדשות שוק ההון

יציבות בתל אביב, בי קום מזנקת 4.45%

מדד הבנקים יורד 0.32%; טבע עולה 1.2%; החוזים בניו יורק נסחרים בעליות קלות של עד 0.1%

מערכת ספונסר 16/07/2019 10:15

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה ביציבות, על רקע נטייה לעליות בשווקים בעולם, הבורסות באירופה ננעלו אמש בירוק ובניו יורק נרשמה יציבות בנעילה. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בירידות של רוב השערים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער שלילי של 0.98%, ומניית לייבפרסון בפער חיובי של 2.03%.

המנכ”ל החדש של בנק הפועלים הוא דב קוטלר. דירקטוריון הבנק אישר אתמול את המלצת ועדת האיתור למנותו לתפקיד.

כלל ביוטכנולוגיה: ניאון דיווחה אתמול על הצלחה בניסוי קליני לעיכוב התקדמות מחלת הסרטן. בכל שלושת סוגי הגידולים שנבדקו, תוצאות הניסוי מראות בצורה עקבית הארכה של הזמן החציוני עד התקדמות המחלה.

נובולוג מממשת אופציה לרכישת מניות המיעוט באינפומד וטרגטקר תמורת 60.65 מיליון ₪. מתוך סך התמורה, 44.9 מיליון ש"ח ישולמו באמצעות הקצאת מניות והיתרה בסך 15.79 מיליון ש"ח תשולם במזומן.

הסתיים ההליך התחרותי השני לפתיחת הים לחיפושי גז טבעי ונפט. חמש חברות הגישו הצעות לחיפוש גז ונפט ב - 12 בלוקים חדשים במים הכלכליים של ישראל.

רשת ”עד 120” מקבוצת הפניקס בונה בית דיור מוגן חדש במודיעין. לאחרונה זכתה הרשת במכרז בשכונת "אומנים" שבקרית מוצקין, שם יוקם בית דיור מוגן נוסף; סה"כ ההשקעה בשני הפרויקטים צפויה לעמוד על למעלה מ- 700 מיליון ₪

 באטמ תקשורת החלה להיסחר בבורסה אתמול, לאחר שנמחקה מהבורסה לפני שלוש שנים. שוויה של באטמ עומד על כ-850 מיליון ₪ והיא צפויה להיכלל במדד תל אביב 90, תל אביב 125 ות"א טק עילית.

מסקירת הראל פיננסים שפורסמה אתמול: "השיאים במניות ארה”ב תומכים במעבר לשווקים עם סטיית תקן נמוכה כמו ישראל". עוד נכתב כי "הקיצוצים והמיסים שתידרש כל ממשלה לעשות להקטנת הגירעון מצדיקים שמירה על מרכיב צמוד באג"ח המקומי".

אורי לוין מונה למנכ”ל בנק דיסקונט. דירקטוריון הבנק הודיע על בחירתו של לוין כמחליף של לילך אשר טופילסקי שהודיעה לאחרונה על פרישתה.

קבוצת שלמה משיקה אפליקציה לשירות השכרת רכב שיתופי. החברה השקיעה במיזם כחמישה מיליון ₪. לעת עתה, המיזם יפעל כפיילוט במודיעין רעות ויתרחב בהדרגה לערים נוספות.

מטוס הדרימליינר החדש של אל על נחת בישראל. המטוס החדש מצטרף ל - 10 מטוסי דרימליינר שברשות החברה; הגעתו של המטוס היא חלק ממהלך אסטרטגי של החברה להוצאת מטוסים ותיקים משירות והחלפתם במטוסים חדשים

הבורסה דחתה אתמול את פרסום מדד התנודתיות - מדדVTA35 , להיום. המדד מייצג את רמת התנודתיות הגלומה באופציות על מדד תל אביב 35. הוא פותח תוך התאמה למאפיינים הייחודים של שוק הנגזרים בבורסה בתל-אביב.

 אפריקה נכסים רוכשת 46.3% באיירפורט סיטי בסרביה. תמורת העסקה מוערכת בכ - 66.3 מיליון אירו. בנוסף, נקבע מנגנון השתתפות ברווחים עתידיים עם המוכרים. אפריקה תממן את העסקה ממקורותיה העצמיים.

יו ניבו קיבלה אישור מהיק”ר להגדלת כמות הקנאביס במפעל. החברה רשאית מעכשיו להחזיק עד 50 ק"ג קנאביס לצורך ביצוע שלב הואלידציות. כעת מחכים בחברה למבדק הסופי של היק"ר וקבלת תקן סופי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה