המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.37% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.25%. מבין הסקטוריאליים בלט לשלילה מדד הביומד. מדד הנפט והגז בלט בעלייה

מערכת ספונסר 15/07/2019 17:58

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות של רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.37% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של כ – 0.25%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור זעיר של כ – 0.01% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לשלילה מדד הביומד שצלל בכ – 1.68%. מדד הנפט והגז בלט לחיוב כשטיפס היום בכ – 1.81%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות טבע, לאומי, פועלים, כיל  ומזרחי טפחות בירידה. מניות נייס, דיסקונט ובינלאומי ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

מניית רציו יהש עלתה היום בכ – 8.8% והובילה את טבלת המניות העולות. אחריה עלו מניות דלק קידוחים, רדהיל, ארד, טאואר, ישראל קנדה, נייר חדרה ודיסקונט.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית טבע שירדה בכ – 8.61%, ואחריה ירדו מניות ביקום, אנרג’יאן, פרשמרקט, צור, הכשרת הישוב, תמר פטרוליום ומיטב דש.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 938.5 מיליון ₪.

בוול סטריט מתנהל המסחר בירידות ובאירופה מסכים ירוקים.

כלל ביוטכנולוגיה: ניאון מדווחת היום על הצלחה בניסוי קליני לעיכוב התקדמות מחלת הסרטן. בכל שלושת סוגי הגידולים שנבדקו, תוצאות הניסוי מראות בצורה עקבית הארכה של הזמן החציוני עד התקדמות המחלה.

נובולוג מממשת אופציה לרכישת מניות המיעוט באינפומד וטרגטקר תמורת 60.65 מיליון ₪. מתוך סך התמורה, 44.9 מיליון ש"ח ישולמו באמצעות הקצאת מניות והיתרה בסך 15.79 מיליון ש"ח תשולם במזומן.

הסתיים ההליך התחרותי השני לפתיחת הים לחיפושי גז טבעי ונפט. חמש חברות הגישו הצעות לחיפוש גז ונפט ב - 12 בלוקים חדשים במים הכלכליים של ישראל.

רשת ”עד 120” מקבוצת הפניקס בונה בית דיור מוגן חדש במודיעין. לאחרונה זכתה הרשת במכרז בשכונת "אומנים" שבקרית מוצקין, שם יוקם בית דיור מוגן נוסף; סה"כ ההשקעה בשני הפרויקטים צפויה לעמוד על למעלה מ- 700 מיליון ₪.

 באטמ תקשורת החלה להיסחר בבורסה היום, לאחר שנמחקה מהבורסה לפני שלוש שנים, הנהלת החברה פתחה את המסחר. שוויה של באטמ עומד על כ-850 מיליון ₪ והיא צפויה להיכלל במדד תל אביב 90, תל אביב 125 ות"א טק עילית.

מסקירת הראל פיננסים שפורסמה היום: "השיאים במניות ארה”ב תומכים במעבר לשווקים עם סטיית תקן נמוכה כמו ישראל". עוד נכתב כי "הקיצוצים והמיסים שתידרש כל ממשלה לעשות להקטנת הגירעון מצדיקים שמירה על מרכיב צמוד באג"ח המקומי".

אורי לוין מונה למנכ”ל בנק דיסקונט. דירקטוריון הבנק הודיע על בחירתו של לוין כמחליף של לילך אשר טופילסקי שהודיעה לאחרונה על פרישתה.

קבוצת שלמה משיקה אפליקציה לשירות השכרת רכב שיתופי. החברה השקיעה במיזם כחמישה מיליון ₪. לעת עתה, המיזם יפעל כפיילוט במודיעין רעות ויתרחב בהדרגה לערים נוספות.

מטוס הדרימליינר החדש של אל על נחת בישראל. המטוס החדש מצטרף ל - 10 מטוסי דרימליינר שברשות החברה; הגעתו של המטוס היא חלק ממהלך אסטרטגי של החברה להוצאת מטוסים ותיקים משירות והחלפתם במטוסים חדשים.

הבורסה דוחה את פרסום מדד התנודתיות - מדדVTA35 , למחר. המדד מייצג את רמת התנודתיות הגלומה באופציות על מדד תל אביב 35. הוא פותח תוך התאמה למאפיינים הייחודים של שוק הנגזרים בבורסה בתל-אביב.

 אפריקה נכסים רוכשת 46.3% באיירפורט סיטי בסרביה. תמורת העסקה מוערכת בכ - 66.3 מיליון אירו. בנוסף, נקבע מנגנון השתתפות ברווחים עתידיים עם המוכרים. אפריקה תממן את העסקה ממקורותיה העצמיים.

יו ניבו קיבלה אישור מהיק”ר להגדלת כמות הקנאביס במפעל. החברה רשאית מעכשיו להחזיק עד 50 ק"ג קנאביס לצורך ביצוע שלב הואלידציות. כעת מחכים בחברה למבדק הסופי של היק"ר וקבלת תקן סופי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה