חדשות שוק ההון

כלל ביוטכנולוגיה: ניאון מדווחת על הצלחה בניסוי קליני לעיכוב התקדמות מחלת הסרטן

בכל שלושת סוגי הגידולים שנבדקו, תוצאות הניסוי מראות בצורה עקבית הארכה של הזמן חציוני עד התקדמות המחלה

חדשות ספונסר 15/07/2019 16:15

א+א-

כלל תעשיות ביוטכנולוגיה מודיעה כי היום פרסמה Neon Therapeutics Inc המוחזקת על ידי החברה בשיעור של כ-4%, תוצאות נוספות מניסוי קליני Phase Ib בתרופה 01NEO-PV- לאחר מעקב חציוני של 12 חודשים לפחות.

 

במסגרת הניסוי טופלו חולי מלנומה (34 חולים), סרטן ריאות מסוג NSCLC (27 חולים) וסרטן שלפוחית השתן (21 חולים), כולם עם מחלה גרורתית או עם גידול שלא ניתן לנתחו, בשילוב בין התרופה לבין(Nivolumab) Opdivo , מעכב 1 PD-של חברת BMS.

 

בכל שלושת סוגי הגידולים, תוצאות הניסוי מראות בצורה עקבית הארכה של הזמן חציוני עד התקדמות המחלה progression-free survival)) בהשוואה לנתונים היסטוריים של טיפול בנוגדי PD-1 בלבד ("נתונים היסטוריים").

 

במלנומה, לאחר 12 חודשי מעקב, בקרב 56% מהחולים לא התקדמה המחלה (לעומת זמן חציוני עד התקדמות המחלה של כ-3 עד 7 חודשים על סמך נתונים היסטוריים). ב-NSCLC היה הזמן חציוני להתקדמות המחלה 5.6 חודשים (לעומת כ-2 עד 4 חודשים על סמך נתונים היסטוריים). בסרטן שלפוחית השתן היה הזמן חציוני להתקדמות המחלה 5.6 חודשים (לעומת כ-2 עד 3 חודשים על סמך נתונים היסטוריים).

 

התרופה לא גרמה לעליה בתופעות הלוואי נוסף על אלה שנצפו תחת Opdivo, ולא יוחסו כל תופעות לואי חמורות לתרופה.

 

כמו כן, בכוונת Neon להתחיל בשנת 2020 בניסוי Phase II אקראי במלנומה גרורתית בתרופה, בשילוב עם מעכב PD-1, בחולים שיבחרו לפי מדדים ביולוגיים שיוגדרו על סמך תוצאות הניסוי. בנוסף, עד לסוף רבעון שלישי 2020 מתעתדת Neon לדווח תוצאות חיסוניות וקליניות מניסוי NT-002 בו מוערכת התרופה, בשילוב עם Keytruda (pembrolizumab), מעכב PD-1 של חברת Merck, וכימותרפיה, בסרטן ריאה גרורתי מסוג NSCLC.

 

NEO-PV-01, תכנית הפיתוח המובילה של Neon, הינה חיסון מותאם אישית כנגד חלבונים שהם תוצרי מוטציות הייחודיות לגידול הסרטני של החולה עצמו (personalized neoantigen cancer vaccine) הנבחן בניסויים קליניים באינדיקציות שונות.

 

Neon הינה חברה המפתחת טיפולים חיסוניים כנגד סרטן. הטיפולים מכוונים נגד חלבונים שהם תוצרי מוטציות הייחודיות לגידול הסרטני. בנוסף ל- NEO-PV-01, מפתחת Neon את NEO-PTC-01, טיפול מבוסס תאי T המכוונים כנגד ניאו-אנטיגנים, וכן את NEO-SV-01, תכנית לפיתוח חיסונים כנגד ניאו-אנטיגנים משותפים. הטכנולוגיה של Neon היא תוצר של מחקר רב שנים שהתנהל ב-Broad Institute (מכון לפיתוח תרופות שהוקם על ידי אוניברסיטת הרווארד ו-MIT) וב-Dana Farber Cancer Institute (בי"ח מוביל לטיפול בחולי סרטן).

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה