חדשות שוק ההון

אבי לוי פורש מתפקידו כמנכ”ל מליסרון

ימשיך להעמיד את שירותיו לחברה בתקופת ביניים עד למינוי מנכ"ל חדש במתכונת שטרם נקבעה

חדשות ספונסר 11/07/2019 11:23

א+א-

חברת מליסרון מדווחת היום כי מנכ"ל החברה אבי לוי הודיע לחברה על כוונתו לפרוש ממנה עם תום הסכם העסקתו ב-20.7.2019. לוי ימשיך להעמיד את שירותיו לחברה בתקופת ביניים עד למינוי מנכ"ל חדש במתכונת שטרם נקבעה.

 

אבי לוי הצטרף לקבוצת עופר בשנת 1980, כמנהל כספים ושימש בתפקיד זה עד שנת 2002. החל משנה ו שימש כמנכ"ל עופר השקעות, חברת אחזקות הנדל"ן וכדירקטור בחברות הבנות של עופר השקעות. משנת 2011 משמש לוי כמנכ"ל מליסרון.

 

החוזה האחרון עם אבי לוי נחתם ב-2015 ואמור היה להיות מחודש ב-20 ביולי השנה. אולם בסוף יוני פרסמה החברה הודעה כי המשא ומתן עם לוי לצורך המשך כהונתו לא מתקדם והצדדים טרם הגיעו להסכמה. כתוצאה מאי הוודאות הודיעה באותו זמן מליסרון על דחיית הנפקת האג"ח של החברה שתוכננה לחודש זה.

 

על פי הדיווחים, אי ההסכמה בין הצדדים נסובה סביב הלוואה אותה ביקש לוי לקבל מבעלת השליטה ליאורה עופר. לוי ביקש לרכוש חבילת מניות באמצעות הלוואה של כ-300 מיליון ₪ כך שיהיו בידו 4% מהון החברה, אולם עופר סירבה. על פי הסכם ההעסקה של לוי משנת 2015, החזיק לוי ב-4% בחברה וקיבל 440 אלף כתבי אופציה שהיוו אז כ-1% מהחברה.

 

אבי לוי שלח מכתב לדירקטוריון החברה בו כתב כי לא ביקש הלוואה כזו אלא קצה לרכוש מניות נוספות של החברה באמצעות הונו העמי ובתוספת הלוואה בערבות אישית. עוד ציין לוי במכתבו כי בתקופת ניהולו עלה שווי החברה לרמה של 8.5 מיליארד ₪ והחברה חילקה דיבידנדים של כ-2 מיליארד ₪. "לאחר תקופה של ארבעים שנה בהן שירתי, גדלתי וצמחתי לצידם של בני משפחת עופר, אני מסיים עתה את תפקידי בחברה בגאווה" סיכם לוי.

 

יו"ר הדירקטוריון והדירקטוריון ביקשו להודות למר לוי על תרומתו לחברה בשנים הרבות בהן כיהן כמנהלה הכללי. ליאורה עופר מסרה: "אני בטוחה שבזכות השדרה הניהולית של החברה, נמשיך, יחדיו, צוות העובדים וההנהלה, לקדם את החברה".

 

רז מור אנליסט נדל"ן מיטב דש ברוקראז’ הגיב על פרישתו של לוי ואמר: אבי לוי נחשב למנכ"ל דומיננטי מאוד ובעל ניסיון רב בענף, ולעזיבתו תהיה השפעה על החברה. קשה יהיה למצוא תחליף ללוי שניהל את המו"מים הקשוחים מול השוכרים, והיה בקיא ברמת המיקרו והמאקרו של החברה.
 
עם זאת, מליסרון היא חברה גדולה ומבוססת עם הנהלה ברמה גבוהה כמו סמנכ"ל הכספים, אופיר שריד, משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר ומשנה למנכ"ל ופליקס שולמן, סמנכ"ל פיתוח וייזום עסקי. הנהלה זו תוכל לתפקד עצמאית ולגשר בהצלחה על תקופת הזמן שתחלוף עד מינוי מנכ"ל חדש ותקופת החפיפה הנדרשת. מועמדים להחלפתו של מר לוי יכולים להגיע הן  מתוך החברה והן מבחוץ. 
 
לאחרונה ראינו פרישת מנכלים בחלק מחברות הנדל"ן המניב הגדולות: יובל בורשטיין פרש מכהונתו כמנכ"ל עזריאלי וסגי איתן מנכ"לית נכסים ובניין הודיעה על פרישתה, כך שלא מדובר בהודעת הפרישה הראשונה או האחרונה. 
 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה