חדשות שוק ההון

אבוג’ן: חברת הבת לביא ביו מודיעה על תוצאות חיוביות בשיפור יבול החיטה

ניסויי השדה של החברה בשנה השנייה ברציפות בתוכנית הביו סטימולנטים לחיטה הביאו לעליה ביבול חיטה אביבית באיזורי גידול וסוגי חיטה שונים

חדשות ספונסר 10/07/2019 14:42

א+א- 2

לביא ביו, חברה בת בבעלות מלאה של אבוג’ן הדואלית (NASDAQ:EVGN), המתמקדת בשיפור איכות מזון, חקלאות בת-קיימא ופרודוקטיביות, על ידי פיתוח מוצרי אג-ביולוגיקלס מבוססי מיקרוביום, מודיעה היום על תוצאות חיוביות בשיפור יבול בחיטה אביבית בניסויי שדה שנה שנייה ברציפות במגוון אזורי גידול, סוגי חיטה ואזורי גידול שונים. תוצאות אלו מראות כי שימוש במיקרובים שנבחרו ע"י לביא ומיועדים לשמש כביו-סטימולנטים בחיטה אביבית, צפויים להוביל לשיפור יציב ביבול החיטה.

 

חיטה היא אחד מהיבולים החשובים ביותר בעולם ומהווה חלק משמעותי בתזונה העולמית. שוק קמח החיטה העולמי הוערך בכ-200 מיליארד דולר בשנת 2015 וצפוי להגיע לכ-270 מיליארד דולר בשנת 2022. בצפון אמריקה חיטה אביבית נזרעת בכ-25 מיליון אקר כאשר הגידול מתרכז בעיקר בצפון דקוטה ומערב קנדה .

 

ניסויי השדה מצביעים על שיפור יציב ביבול החיטה לאקר (יחידת מידה לשטח חקלאי), במגוון אזורי גידול, סוגי חיטה ותנאים שונים. התוצאות שהתקבלו במהלך ניסויים אלו, אשר בוצעו שנתיים ברציפות, הראו הצלחה של 80% מכלל השדות, ושיפור מקסימלי של עד 20% בחלק מהשדות. השיפור הממוצע בשתי שנות הניסוי הגיע ל 6-7% (p-value <0.05 ). תוצאות אלו מצביעות על כך שמוצרי הביו-סטימולנטיים של לביא לחיטה עשויות להביא לחקלאי תוספת רווח של 50$-20$ לאקר.

 

במקביל לניסויי השדה, לביא התמקדה בבניה של פרוטוקולים לריבוי המיקרובים ובטכנולוגיות פורמולציה שלהם, מה שהוביל לשיפור מהותי באורך חיי המדף של המוצרים, ובחיבור המיקרובים לשורש החיטה להשגת אפקט מקסימלי. ריבוי מיקרובים ופורמולציה הינם מכשולים מהותיים בפיתוח מוצרים מסוג אג ביולוג’יקלס ובהצלחה של המיסחור שלהם.

 

בהמשך שנת 2019, תבצע לביא ניסויי שדה נרחבים יותר באזורי גידול המטרה, בעיקר בארה"ב, כאשר בשנה לאחר מכן הניסויים יורחבו גם לקנדה. כפי שדיווחנו בעבר, החברה צפויה להשיק מוצר ביו-סטימולנטיים לחיטה תוך כשלוש שנים.

 

עידו דור, מנכ"ל לביא ביו, אמר כי "משפחת מוצרי הביו-סטימולנטים שלנו לחיטה אביבית מכוונת לספק לצרכנים, חיטה בריאה יותר תוך כדי שיפור היעילות הכלכלית לחקלאים. אנו מרוצים מתוצאות ניסויי השנה השנייה, שמהוות הוכחה נוספת לעוצמה של יכולות פיתוח המוצר של לביא, ומביאות אותנו צעד נוסף קדימה לקראת מסחור המוצר הראשון של לביא".

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  קשקשני כנס ללינק בלשונית הרביעית

  תיאור פעילות הקנאביס שאתה מתעקש שאין לחברה. אתה בכלל די הזייה לאחרונה אבל שיהיה לך לבריאות
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  barakon 10/07/2019 16:27

 2. 2
  זה אבוג'ן - לא קנאביס.

  שיפור יבול .... אלו היכולות שלהם...ובגדול!
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 10/07/2019 14:46