חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.41% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.58%. מבין הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדדי האנרגיה

מערכת ספונסר 08/07/2019 18:04

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.41% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של כ – 0.58%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.60% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לשלילה מדד הנפט והגז שצלל בכ – 1.47%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות טבע, פועלים, פריגו ונייס בעלייה. מניות לאומי, דיסקונט, איי.אפ.אפ ומזרחי טפחות ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

מניית ישרכארט עלתה היום בכ – 4% והובילה את טבלת המניות העולות. אחריה עלו מניות ישראמקו יהש, תמר פטרוליום, פועלים, קנון, אנלייט אנרגיה, פריגו וקרור.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנרג’יאן שירדה בכ – 5%, ואחריה ירדו מניות דמרי, אזורים, וואן טכנולוגיות, אופקו הלת’, אנרג’יקס, אשטרום קבוצה  ואלקטרה צריכה.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 2.43 מיליארד ש"ח.

בוול סטריט מתנהל המסחר בירידות ובאירופה גם כן מסכים אדומים.

בנק ישראל הותיר את הריבית לחודש יולי על 0.25%: "מרבית הציפיות והתחזיות לאינפלציה לשנה מצויות מעט מעל הגבול התחתון של טווח היעד, והציפיות לטווחים הבינוניים והארוכים נותרו בקרבת מרכז היעד".

פיוניר על החלטת בנק ישראל: ”מעריכים כי הנגיד ינסה לעלות את הריבית בקרוב”. מנהל ההשקעות הראשי לשוק המקומי שמואל בן אריה: "אם בנק ישראל יכול להעלות ריבית ו"למלא את המחסנית", מוטב שיעשה זאת ולא ימתין עד שיהיה מאוחר מדי".

 נתנאל גרופ דיווחה כי היא בוחנת פיצול של פעילות החברה. החברה מעוניינת להפריד בין פעילות הנדל"ן המניב וזו של הנדל"ן היזמי; בעלת השליטה בחברה תקבל מניות בחברה המפוצלת.

חברת החשמל ורשות החשמל של ניו יורק ישתפו פעולה בתחום הסייבר. שתי החברות יעסקו יחד במחקר ופיתוח באבטחת סייבר; לחברת החשמל שיתופי פעולה דומים עם הודו, פולין ואוסטרליה.

 נובה מרחיבה את סל המוצרים עם פלטפורמה אופטית חדשה. הפלטפורמה החדשה מאפשרת ייצור שבבים בטכנולוגיה מתקדמת וביעילות גבוהה. המערכת כבר סופקה למספר לקוחות.

מיטב דש: "רמת הסיכון בשוק המניות ממשיכה לעלות". עוד ציינו כי "להערכתנו הורדת הריבית בארה"ב לא תעזור לכלכלה ורווחיות החברות תרד; סבירות גבוהה שה -FED יוריד את הריבית החודש ברבע אחוז".

מסקירת הראל פיננסים: ”שוק האג”ח האמריקאי מגלם קצב הורדת ריבית מוגזם”. עוד נכתב בסקרה כי "לאחר העליות החדות מתחילת השנה, המיקוד למחצית השנייה הוא המשך השקעה במניות בשיעורים גבוהים; הביצועים בשוק המניות בישראל מחזקים את משקל היתר לישראל בתיק המניות".

בנק הפועלים ואיילון חתמו על הסכם לביצוע תשלומי תביעות והחזרים באמצעות אפליקציית ביט. השירות יאפשר ללקוחות איילון, גם אם הם אינם לקוחות הבנק, לקבל החזרים באמצעות אפליקציית ביט של בנק הפועלים ישירות אל חשבון הבנק שלהם.

 ננו דיימנשן מסכמת מחצית חלשה ונוקטת צעדי התייעלות. התוצאות הלא מבוקרות למחצית הראשונה של השנה ולרבעון השני מראות כי ההכנסות היו מתחת לצפי ההנהלה. כמו כן, החברה מפטרת 20% מכוח האדם שלה במטרה להקטין את שריפת המזומנים.

מצטרפת חדשה לבורסה: באטמ נרשמה למסחר במסגרת הרישום הכפול. שוויה של החברה עומד על כ - 820 מיליון ₪ והיא צפויה להיכלל במדד תל אביב 90. המסחר במניה יחל ב-11 ביוני.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה