חדשות שוק ההון

בקשה לתביעה ייצוגית נגד איילון: לא שילמה ריבית כחוק

על פי התביעה, חברות הביטוח נמנעות מלשלם ריבית צמודה על תגמולי הביטוח לאחר שחלפו 30 יום מהגשת התביעה; הפיצוי הנדרש מאיילון עומד על כ-16 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 08/07/2019 11:09

א+א-

חברת איילון ביטוח מדווחת היום כי התקבלה במשרדי החברה הבת איילון חברה לביטוח, בקשה לאישור תובענה כייצוגית, אשר הוגשה נגד איילון ו-3 חברות ביטוח נוספות לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

בתביעה נטען כי איילון ביטוח ושאר הנתבעות נמנעות מלשלם ריבית צמודה על תגמולי הביטוח לאחר שחלפו 30 יום מהגשת התביעה. עילות התביעה הנטענות הן עשיית עושר ולא במשפט, הפרת חוזה והפרת הוראות המפקח על הביטוח.

 

התובעים מבקשים להגדיר את התביעה כייצוגית, כך שיוכלו להצטרף אליה "כל מי שקיבל או יקבל בתקופה שתחילתה ב-30.8.15 ועד למועד פסק הדין, תגמולי ביטוח מהחברות הנתבעות, מבלי שצורפה לתגמולי הביטוח ריבית כדין".

 

התובעים מבקשים מבית המשפט לקבוע כי הנתבעות מפרות את חובתן ודורשות להורות לחברות הביטוח לתקן את מדיניותן באופן מיידי כך שמעכשיו יתחילו לצרף לתשלומים גם את הריבית שהצטברה. בנוסף מבקשים התובעים לחייב את החברה לשלם ריבית צמודה בגין התקופה ואת הפרשי ההצמדה והריבית של התשלומים החסרים.

 

סך הפיצוי הנטען לכלל חברי הקבוצה הוא 264.3 מיליון ₪. מתוך הסכום כ-16 מיליון ₪ נגד איילון ביטוח.

 

באיילון מבהירים כי מכיוון שהתובענה והבקשה התקבלו במשרדי החברה אמש, הנהלת החברה טרם למדה את התובענה ולפיכך בשלב זה לא ניתן להעריך את סיכוייה ואת הסיכויים שתאושר כתובענה ייצוגית.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה