חדשות שוק ההון

אנרג’יקס בוחנת אפשרות של גיוס הון במניות ואופציות

החברה מעוניינת לגייס 120 מיליון ₪; בעלת השליטה, אלוני חץ, הודיעה כי תשתתף בגיוס בסך של 36 מיליון ₪

חדשות ספונסר 08/07/2019 10:50

א+א-

חברת אנרג’יקס אנרגיות מתחדשות, דיווחה אמש לאחר המסחר כי היא בוחנת אפשרות של גיוס הון בסך של 120 מיליון ₪ בדרך של הנפקה לציבור של מניות וכתבי אופציות. אלוני חץ, בעלת השליטה בחברה הודיעה כי בכוונתה להשתתף בגיוס בסך של כ-36 מיליון ₪.

 

החברה הגישה תשקיף בחודש מאי השנה, אולם לא דיווחה על המבנה הסופי של הגיוס, תנאיו והיקפו. בשלב זה טרם התקבלו האישורים הדרושים להנפקה ובכללם אישור דירקטוריון החברה ואישור הבורסה לניירות ערך.

 

את הרבעון הראשון של 2019 סיימה אנרג’יקס העוסקת בפיתוח והקמה של מתקני ייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית או טורבינות רוח, עם גידול של 317% ברווח לבעלי המניות. הכנסות החברה גדלו ברבעון ב-74% והסתכמו ב-66.6 מיליון ₪. החברה פרסמה יחד עם הדו"ח הרבעוני גם תחזית הכנסות והעריכה כי בשנת 2019 כולה יסתכמו ההכנסות בטווח של 238-246 מיליון ₪.

 

מנכ"ל החברה אסי לוינגר אמר לאחר פרסום תוצאות הרבעון:" אנו שמחים לסכם את הרבעון הכי חזק של החברה עד היום, הן בהכנסות ממתקניה הפעילים של החברה והן ברווח הנקי. במהלך הרבעון המשכנו בפעילות האינטנסיבית בכל הטריטוריות הן בהקמת פרויקטים והן בהמשך פיתוח צבר פרויקטים בשלבי ייזום שונים אשר צפויים להבטיח את המשך צמיחתה של החברה בשנים הקרובות".

 

ב-12 החודשים האחרונים זינקו מניות החברה בשיעור של למעלה מ-100%, ומתחילת השנה עלתה המניה ב-55%. היא נסחרת במדד תל אביב 90, ובמדדי האנרגיה, התעשייה והטכנולוגיה, לפי מכפיל רווח של 61.8.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה