שווי נכסי הנדל”ן של חברת הבת של איי.די.או בגרמניה מגיע ל-4.3 מיליארד אירו

הערכת השווי מראה עלייה של 260 מיליון דולר בערך פורטפוליו הנכסים של החברה, למרות האיום על הקפאת שכר הדירה בברלין החל משנת 2020

חדשות ספונסר 07/07/2019 11:38

א+א-

חברת אי.די.או מדווחה היום כי קיבלה אינדיקציה ראשונית במסגרת טיוטא לא סופית ולא מחייבת ממעריך שווי חיצוני, לגבי שווי הנכסים של חברת הבת הפועלת בגרמניה ADP.

 

על פי ההערכה הראשונית, שווי נכסי הנדל"ן להשקעה של ADP צפויים להיות מוערכים בסוף יוני 2019 בכ-4.3 מיליארד אירו, נתון המשקף עליה של 260 מיליון אירו לעומת הערכת השווי החיצונית הקודמת שהתקבלה על ידי החברה ב-31.12.2018

 

באיי.די.או מדגישים כי החברה בוחנת את אינדיקציית מעריך השווי כאמור, וכי נתון זה נמסר ל- ADP כטיוטא לא מחייבת, טרם השלמת כל הבדיקות המבוצעות על ידי מעריך השווי, טרם שנתונים אלו נבחנו ובוקרו על ידי רואי החשבון, וטרם שאושרו על ידי הנהלת החברה.

 

בחודש שעבר הגישה המפלגה הסוציאל דמוקרטית הצעת חוק לסנאט של ברלין על הקפאת שכר הדירה בעיר למשך חמש שנים. בניסיון להתגבר על עליות אדירות בשכר הדירה בשנים האחרונות, מול מחירי נדל"ן שזינקו פי שתיים עד פי שלושה בעשור האחרון, ובעקבות הפגנות ענק שערכו התושבים, שוקל הסנאט לנקוט צעד חסר תקדים של הקפאה מוחלטת של השכ"ד החל משנת 2020.

 

האיום בהקפאת השכר והחלטת הסנאט הפילו את מניית איי.די.או גרופ בקרוב ל-20%, למרות שההצעה עוד לא נכנסה לתוקף, כך שנראה שהערכת השווי של נכסי ADP לא כוללת את ההשפעה הצפויה של הקפאת השכ"ד.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה