איך בוחרים מזגן לקיץ הקרוב? המדריך המלא

הקיץ כבר כאן ועכשיו זה בדיוק הזמן לשפר את איכות החיים עם מזגן חזק, עוצמתי, חסכוני ושקט. רוצים לדעת איך לבחור אותו? הנה כל הטיפים החשובים

תוכן מקודם 04/07/2019 11:12

א+א-

התפתחות טכנולוגית יוצאת מגדר הרגיל בענף המיזוג הביאה איתה בשנים האחרונות גם שדרוג משמעותי במזגן הביתי. מה שהיה פעם מכשיר חשמלי בזבזני ומרעיש הפך לחלק בלתי נפרד מחלל הפנים של הבית ולפתרון קירור אידיאלי וחסכוני. מעבר לכך, כיום ניתן לבחור מזגן שמתאים אסתטית לחדרים השונים ואפילו להשוות בין צבעים וגוונים של הגימור.

 

השאלה המתבקשת היא כיצד בוחרים מזגן מבין האפשרויות הקיימות ולאיזה שיקולים כדאי להתייחס. ראשית, הכי חשוב להתאים את המזגן לצרכי הקירור והחימום ולהחליט איזה סוג של מזגן רוצים לקנות. ההבדל העיקרי הוא בין מזגן עילי, מזגן רצפתי ומזגן מיני מרכזי ובמקרה של מיזוג מספר חדרים מומלץ להיעזר באיש מקצוע.

 

מה ההבדל בין סוגי המזגנים?

מזגן עילי הוא פתרון הקירור הנפוץ ביותר בגלל שהוא קומפקטי, חסכוני וגמיש במיקום ההתקנה. אפשר להתאים את המזגן העילי למבנה החלל ולחדרים קטנים או בינוניים, אך הוא פחות מומלץ בחלל גדול. בנוסף, מזגן עילי בטכנולוגיית רב מאייד או מולטי מגיע עם יחידת מדחס חיצונית אחת שמחוברת למספר יחידות מאייד פנימיות ולכן הוא משמש למיזוג של מספר חדרים.

 

מזגן רצפתי הוא הדגם הוותיק יותר שכמעט ולא נמצא בשוק הפרטי, בעוד מזגן מיני מרכזי מיועד למיזוג של מספר חדרים ומחייב את הנמכת התקרה והתקנה של תעלות המיזוג. אם בוחרים במזגן מיני מרכזי, כדאי לוודא שמדובר בדגם חדש שאינו מבזבז אנרגיה ומאפשר שליטה עצמאית בטמפרטורה של כל חדר בנפרד.

 

תפוקה: כל מה שאפשר ללמוד מהמפרט

המפרט הטכני המצוין על ידי היצרן הוא זה שמאפשר לדעת מה התפוקה של המזגן. במילים אחרות, אלו הנתונים שחיפשתם כדי לדעת מה עוצמת הקירור או החימום. כאן צריך לזכור שהתפוקה נמדדת במונחי BTU לשעה, לכן זה חשוב יותר מאשר נתונים על הספק או כוח סוס.

 

הבעיה היא שצריך לדייק בתפוקה של המזגן. אם בוחרים מזגן בתפוקה נמוכה מדי הוא יעבוד בלי הפסקה ולא יספק את הסחורה, בעוד מזגן בתפוקה גבוהה מדי יביא לבזבוז אנרגיה ולשינויים תכופים בטמפרטורה של החדר. הפתרון הוא להתחשב בגודל החלל שמיועד למיזוג ולקחת בחשבון גם מיקום גיאוגרפי, גובה הדירה בבניין, מספר הקירות החיצוניים, סוג הבלוקים, מספר החלונות, מידת החשיפה לשמש, מספר הנפשות בבית ומספר מכשירי החשמל האחרים שפולטים חום בחדרים ובסלון.

 

לבסוף, כדאי לבחור מזגן לפי נוחות התפעול והשימוש ולברר מהי צריכת האנרגיה כדי לחסוך בהוצאות חשמל. אם רוצים לקבל תמורה מלאה למחיר, מומלץ להתעקש על תקופת אחריות ארוכה ולחשב בנפרד עלויות התקנה, פירוק והובלה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה