חדשות אנליסטים

מיטב דש: ”לאור האטה בצמיחה בעולם גם הייצור והיצוא בישראל צפויים להיפגע”

"בינתיים, סימני האטה בישראל מופיעים בעיקר בצד הצריכה הפרטית. במחצית השניה של השנה, צפויה האטה של קצב הצמיחה"

מערכת ספונסר 01/07/2019 17:08

א+א-

בסקירת מאקרו ושווקים שערך הכלכלן הראשי במיטב דש אלכס זבז’ינסקי, צויין כי "סימני האטה בצמיחת המשק הישראלי מופיעים בינתיים בעיקר בצד הצריכה הפרטית, אך לאור האטה בצמיחה בעולם גם הייצור והיצוא בישראל צפויים להיפגע, מה שצפוי להאט את קצב הצמיחה במחצית השנייה של השנה".

עוד צויין ש"הירידה בשיעור האבטלה במשק נובעת בעיקר מהירידה בשיעור ההשתתפות בכוח העבודה. סימנים אחרים בשוק העבודה שכוללים ירידה במשרות הפנויות והמשך עלייה בתובעי דמי אבטלה עלולים להעיד ששוק העבודה בישראל מתקרר".

במיטב דש מעריכים כי "השילוב בין הירידה במדד מחירי היבוא לישראל, בפרט של מוצרי הצריכה, עם ייסוף השקל שחל השנה צפוי למתן לחצי האינפלציה שנובעים מהמוצרים המיובאים".

באשר לאינפלציה, התחזית לחודש יוני ירדה למינוס 0.2% בעקבות הוזלת הפירות והירקות.

במעבר לשווקי חו"ל, נכתב בסקירה כי הסקר הרבעוני "China Beige Book" משקף שהפעילות במשק הסיני דווקא השתפרה ברבעון השני בעקבות התמריצים והסרת המגבלות על האשראי החוץ בנקאי. "עובדה זו מעלה כושר עמידה של סין בעימות מול ארה"ב", קבעו במיטב דש, והוסיפו כי "הנתונים הכלכליים בארה"ב בעיקר ממשיכים להיחלש, למעט הצריכה הפרטית".

עוד בנושא יחסי סין - ארה"ב: "בצד החיובי של השיחות בין הנשיא האמריקאי והסיני, אפשר לציין חזרה למו"מ ודחיית המכסים החדשים. יחד עם זאת, לא הוכרז על פריצת דרך בנושאים העיקריים כך שאי הוודאות הקיימת שפוגעת בפעילות הכלכלית צפויה להימשך. למרות שחזרה למו"מ מעלה סיכוי להסכם, לעת עתה שוק המניות צפוי להיות מושפע מהמשך אי הוודאות בנושא הסחר והרעה בנתונים הכלכליים וברווחיות החברות.


בסיום הדברים העריכו במיטב דש כי "לא חל שינוי בסיכוי להורדת ריבית ה-FED".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה