חדשות אנליסטים

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו-TNS עלה בחודש מאי

מתחילת השנה רשם המדד עלייה מצטברת ועקבית של 3.4 נקודות. רמת המדד הגבוהה תומכת בהמשך ההתרחבות של הצריכה הפרטית

מערכת ספונסר 04/06/2019 14:12

א+א-

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו-TNS טלסקר עלה בחודש מאי 2019 ב–0.4 נקודות לרמה של 142.5 (אפריל 2002=100). המדד למצב השוטף ירד ב-0.1 נקודות ומדד הציפיות עלה ב-0.7 נקודות.

 

מתחילת השנה רשם עלייה מצטברת ועקבית של 3.4 נקודות. חודש מאי אופיין בירידות שערים בשוקי ההון, ובעליית מדרגה ברמת אי-הוודאות הפוליטית. להערכתנו גורמים אלו טרם משתקפים במלואם במדד אמון הצרכנים של חודש זה, והשפעתם צפויה לבוא לידי ביטוי בעיקר במדד חודש יוני.

 

האינדיקטורים לצריכה הפרטית שפרסמה הלמ"ס בחודש האחרון הצביעו על המשך גידול של הצריכה הפרטית, אם כי בקצב מעט מתון יותר. הרכישות בכרטיסי אשראי עלו בחודשים פברואר-אפריל בקצב שנתי של 6.5%, לעומת קצב של 7.6% בשלושת החודשים הקודמים. להערכתנו, האטה זו משקפת את העובדה שהעלייה בצריכה של ישראלים בחו"ל אינה נמדדת ברכישות בכרטיסי האשראי, והתמונה הכללית היא עדיין של עלייה בצריכה.

 

רמת אמון הצרכנים קרובה לשיאה והיא תומכת בהמשך ההתרחבות של הצריכה הפרטית, אם כי ירידות השערים בשוקי ההון, ואולי גם העלאות מיסים שיהיו כנראה בהמשך הדרך, יאטו להערכתנו את קצב הגידול של הצריכה הפרטית.

 

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו- TNS מחושב מידי חודש על ידי חברת TNS , על סמך סקר בקרב 1,000 נשאלים במדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה בישראל. סקר זה נערך בישראל החל מאפריל 2002 .

 

המדד מחושב על פי מודל של חברת המחקר הבינלאומית TNS העורכת סקרים דומים במדינות רבות בעולם, ביניהם מדד ה-Conference Board בארה"ב. החל מחודש מאי 2016 סקר אמון הצרכנים עבר למדידה אינטרנטית. במדד חודש מאי בוצעה חפיפה בין שני הסקרים - טלפונית ואינטרנטית, ולא נמצאו פערים משמעותיים בתוצאות.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה