שיא מנוביץ, אנליסט ברוסאריו קרדיט: יח"צ

רוסאריו על מניבים ריט: אפסייד של כ- 15%

"אחרי כניסתה של אמזון לישראל אנו רואים איך הצורך במחסנים ובמרכזים לוגיסטיים רק הולך וגדל מדי שנה, מה שימשיך ויחזק את איתנות החברה"

חדשות ספונסר 23/05/2019 12:12

א+א-

שיא מנוביץ’, אנליסט רוסאריו ייעוץ ומחקר מסקר את חברת מניבים ריט ואומר כי מניבים הינה קרן ריט חדשה, אשר מפלסת את דרכה באמצעות עסקאות נדל"ן מעניינות ומגוונות, לאו דווקא באזורי הביקוש המרכזיים כגון תל אביב. נכון למועד הסיקור, מחזיקה החברה ב-9 נכסים לשימוש של תעשייה ולוגיסטיקה, משרדים ומסחר, אשר משתרעים על פני שטח של כ-96,000 מ"ר להשכרה. סך נכסי החברה מסתכמים לשווי ספרים של כ-783 מ’ ₪ ומתפזרים בין ירושלים, בית שמש, רמת גן, כפר סבא, אלון תבור, רמלה, רחובות וראש העין.

 

בעינינו, כלי הנשק העיקרי של החברה כיום, הינו צוות ההנהלה החזק והמנוסה שנבנה שם ולוקט מן החברות המובילות של שוק הנדל"ן הישראלי (עזריאלי, גב ים).

 

כמו כן, יש לשים לב לפינוי השטחים בבית מלם שבירושלים (כ- 11% מסך הכנסות החברה), אשר עלול להוות איום במידה והחברה לא תצליח לאכלס את השטח בזמן הקרוב. עם זאת, קיימת כאן גם הזדמנות להעלאת מחירים, שכן השטחים המפונים הושכרו בהנחה של כ- 10% מהמחיר הממוצע כיום בירושלים. אנו מאמינים כי בסופו של דבר תצליח החברה לאכלס את השטחים הנ"ל ואף במחירים גבוהים יותר.

 

בנוסף לצוות ההנהלה החזק, אנו מזהים בנפח המשמעותי של נכסי הלוגיסטיקה של החברה, כמעין אמצעי גידור מפני פגיעות עתידיות שעלולות להכות את שוק המסחר. תחום הלוגיסטיקה והתעשייה אצל החברה, תופס כ-47% ביחס לסך השווי בספרים של פורטפוליו הנכסים. במהלך השנתיים האחרונות, דמי השכירות הממוצעים הארציים למ"ר לוגיסטי, עלו בכ-10% בעוד ששיעור התפוסה הממוצע נותר יציב ועומד כיום על כ-89%. בהתאם לכך, אנו סבורים כי תחום פעילות זה, יתרום רבות לחברה בטווח הקצר ואף בטווח הארוך.

 

בעקבות הפיתוחים הטכנולוגיים והמסחר המקוון ששוטף את העולם בזמנים אלה (על אחת כמה וכמה אחרי כניסתה של אמזון לישראל), אנו רואים איך הצורך במחסנים ובמרכזים לוגיסטיים רק הולך וגדל מדי שנה, מה שימשיך ויחזק את איתנות החברה.

 

מאפריל 2017 ועד היום, חילקה החברה דיבידנד בסכום כולל של כ-33 מ’ ₪. בשנת 2018, שנה קלנדרית מלאה, חילקה החברה כ-19 מ’ ₪ המהווים תשואת דיבידנד גבוהה של 6.24%. במרץ 2019, אישר דירקטוריון החברה חלוקה דיבידנד של 10 מ’ ₪, כאשר צפויה באוגוסט חלוקה נוספת של עוד כ-10 מ’ ₪.

 

הערכת השווי של מניבים נעשתה בגישת השווי הנכסי הנקי (NAV), כאשר ביצענו הערכת שווי לכל אחת מפעילויות החברה בנפרד תחת הנחות שונות. גם כאשר נוקטים בגישה שמרנית בנוגע לתמחור שווי הנכסים, אשר חלקם נלקחו על פי שווים בספרים, אנו רואים כי מניית החברה נסחרת מתחת לערכה הכלכלי.

 

אנו מעריכים את השווי הכלכלי הראוי לחברה ב-546 מ’ ₪ המשקף שווי ראוי למניה של כ- 1.92 ₪ ואשר מגלם Upside של כ- %15 ביחס למחיר השוק הנוכחי. שווי כלכלי זה גוזר מכפיל FFO של 15 ומכפיל FFO בנטרול מזומן בגין הנפקת מניות של 12.

 

  1. מניות בכתבה
  2. מניבים ריט

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה