נתח שוק וצרכנות

מטבח כפרי או מודרני? לא צריך לבחור יותר

האפשרות לשלב בין המאפיינים של סגנון עיצוב מודרני וכפרי מקבלת כיום ביטוי ממשי במגוון רחב של מטבחים. רוצים ליהנות מתוצאה דומה? הנה מה שכדאי לדעת

תוכן מקודם 22/05/2019 15:23

א+א-

לכל סגנון עיצוב יש מאפיינים משלו שמלווים אותו לאורך תקופה ארוכה. כך למשל סגנון עיצוב כפרי נשען על השימוש בעץ, על צבעים חמים ועל אווירה ביתית וחמימה. מנגד, סגנון עיצוב מודרני משתמש במתכת, אלומיניום וברזל ובו הפונקציונאליות מקבלת עדיפות על פני האסתטיקה. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הגבולות מתחילים להיפרץ ומה שהיה בעבר פנטזיה רחוקה של מעצבי פנים מקבל ביטוי ממשי.

 

בדור החדש של עיצוב מטבחים כבר מבינים שאפשר לשלב בין המאפיינים של סגנון כפרי ומודרני. בראש ובראשונה, מטרת השילוב היא לאפשר גם לכאלה שאוהבים את העץ אבל מעדיפים את הפונקציונאליות ליהנות מהמטבח שלהם.

 

שנית, שילוב בין סגנון עיצוב כפרי ומודרני חוסך התלבטויות לבעלי בתים חדשים ומתאים גם למי שרוצה לשפץ את הדירה הקיימת. במילים אחרות, כבר לא צריך לבחור יותר וכל מה שנשאר הוא להכיר את המאפיינים של הסגנון החדש.

 

במה מתבטא סגנון מטבח כפרי מודרני?

את הסגנון של מטבח כפרי מודרני אפשר לזהות לפי כמה מאפיינים. קודם כל, זה סגנון עיצוב שבו ממשיכים להשתמש בעץ אך מגוונים את הנראות הסולידית שלו בעזרת פתרונות מתכת. בין היתר, אפשר לראות את המתכת משולבת על גבי שולחנות ורהיטי עץ באמצעות מוצרי פרזול כגון ידיות, מסילות וגלגלים. נקודת המוצא של מעצבי פנים היא שהעץ ממילא מושך הרבה תשומת לב, לכן את האלמנט המודרני מוסיפים לו בעדינות.

 

מלבד האמור לעיל, סגנון עיצוב כפרי מודרני מתבטא בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות. במקום הקו הנוקשה שאפיין בעבר את הסגנון הכפרי, הלקוחות הם אלו שמחליטים איך המטבח ייראה וכמה ארונות או מגירות יהיו בו. זה מאפיין מובהק של סגנון עיצוב מודרני, אך השילוב שלו בתוך הסגנון הכפרי מוכיח את עצמו. עבור מעצבי מטבחים ובעלי בתים, החלק הזה בשילוב הוא גם זה שמבטיח חיסכון בהוצאות.

 

לא מתפשרים על איכות חומרי הגלם

היבט שונה לגמרי בעיצוב שמשלב בין סגנון כפרי ומודרני מתייחס לאיכות חומרי הגלם. עד לפני מספר שנים נהוג היה לבחור את העץ לעיצוב המטבח כי הוא עמיד בפני שחיקה וקל לנקות אותו, אך לאחר מכן הצטרפו האלומיניום והמתכות לרשימת האפשרויות. בפועל, חלק מחומרי הגלם לא עמדו בציפיות וכך בעלי מטבחים מצאו את עצמם משלמים ביוקר על התחזוקה.

 

בזכות השילוב בין מטבח כפרי ומודרני, הבעיות האלה נעלמות לחלוטין. כיום חומרי הגלם נבחרים בקפידה, עומדים בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ושומרים על התכונות שלהם לשנים רבות. זה אמנם קורה מאחורי הקלעים, אך החשיבות לא פחות גדולה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה