חברת סאטקום מערכות דיווחה אמש כי המנהלים המיוחדים שמונו בהליך הפירוק של יורקום קיבלו הצעה מבית סייבל השקעות לרכישת מלוא החזקותיה של יורוקום במניות החברה.

 

על פי ההצעה, סייבל תרכוש בעצמה או יחד עם משקיעים אחרים, את אחזקותיה של יורוקום בסאטקום העומדות על כ-60.33%, בשני שלבים. 35% מהמניות המוצעות לרכישה ירכשו לאחר חתימת הסכם מחייב ו-65 האחוזים הנותרים ירכשו 12 חודשים לאחר מכן.

 

התמורה הכוללת של העסקה עומדת על 15.5 מיליון ₪, וזאת בהתאם לאירועים והתפתחויות בחברה במהלך 12 החודשים שממועד המכירה. העסקה כפופה לקבלת אישורים מבית המשפט בתיק הפירוק של יורוקום ולאישורים של צדדים שלישיים ורגולטוריים.

 

סייבל השקעות שבבעלות שחר סיידון ויעל שניצר היא בעלת החזקות במגוון חברות בתחום שונים וכן מספקת שרותי בנקאות להשקעות לחברות ציבוריות ולמשקיעים מוסדיים ופרטיים. סייבל מייצגת בארץ בבלעדיות קרנות גידור אמריקאיות. ובעלת הפורטל הפיננסי ספונסר. לסייבל השקעות חברת בת הפועלת בתחום החיתום בשם סייבל שוקי הון שבה לאחרונה בית ההשקעות איילון רכש 20%.

 

לדברי שחר סיידון ״רכישת שליטה בחברת סאטקום הנה חלק מהאסטרגיה של סייבל לצקת תוכן ועניין בעל ערך בחברתנו. מצאנו את סאטקום כחברה עם פוטנציאל התרחבות הן בהיבט השירותים שהיא מספקת והן כניסה לשווקים נוספים מעבר לקונגו וישראל. אנו מקווים לסיים את שלב הבדיקות בהקדם ולהיווכח שאכן קיימת התשתית הנדרשת לאותן תוכניות״

 

סאטקום מערכות עוסקת במתן שירותי תקשורת לווינית ומתמחה באספקת שירותי תקשורת באפריקה באמצעות תשתיות לווין, סיבים אופטיים ורדיו. סאטקום מספקת שירותי קישור ותשתיות לרשת האינטרנט העולמית ופועלת בעיקר באפריקה, אך גם באירופה וצפון אמריקה.  

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש