שי ליפמן מווליו בייס מפרסם סקירה על מניית ריט 1 בעקבות הדו"חות ואומר כי החברה ממשיכה להציג גידול בכל הפרמטרים התפעוליים לצד צמיחה בהיקף הנכסים. החברה מציגה צמיחה מרשימה של 7.5% ב- NOI ושל כ- 5.5% ב- NOI מנכסים זהים הנובעת בעיקר מהשלמת תהליכי השבחה והחלפת שוכרים במספר נכסים. ה- FFO הריאלי של למנייה ממשיך לעלות והציג עליה של כ- 4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

התפוסה בנכסים ממשיכה להיות מלאה ועומדת על כ- 97.4%. החברה מציעה תמהיל נכסים לפי פיזור סקטוריאלי - משרדים 51% , מסחר 25% , תעשיה ולוגיסטיקה, בתי חולים סיעודיים וחניונים 24% , להערכתנו, זה תמהיל מאוזן אשר לא משאיר את החברה תלויה בסקטור אחד.

 

גם כיום כל נכסיה המניבים של החברה אינם משועבדים, דבר המגדיל עוד את היכולות הפיננסיות החזקות גם ככה של ריט 1 . כפי שהערכנו בתוצאות השנתיות, החברה לאחר השלמת עסקת מגדל היובל אכן עדכנה את התחזית לשנת 2019 כלפי מעלה. ה NOI צפוי להסתכם בכ 329-333 מ’ ₪ לעומת כ- 302-306 מ’ ₪ בתחזית המקורית. ה FFO הריאלי צפוי להסתכם בכ- 235-239 מ’ ₪  (1.33-1.35 ₪ למניה) לעומת כ- 226-229 מ’ ₪  (1.28-1.30 ₪ למניה) בתחזית המקורית.

 

אנו מצפים כי גם בשנים הקרובות תמשיך החברה לצמוח ע"י רכישות של נכסים בהיקף של כ- 400 מ’ ₪ לשנה ולצד זה תרחיב את הפעילות בתחום הלוגיסטיקה ע"י בנייה עצמית . בגין 2019 הכריזה החברה כי הדיבידנד יעמוד על רמה של 68 אגורות למנייה, הגוזרים תשואת דיבידנד של כ- 4.1% .

 

אנו נותרים בהמלצת קניה ומעלים את מחיר היעד מ- 20.1 ₪ ל- 21 ₪ למנייה, המהוה אפסייד של כ- 27% , לפי מודל הגוזר מכפיל FFO של 15.5 לשנת 2019 ( 239 מ’ ₪ תחזית ל- 2019 ). החברה, מנוהלת היטב ומספקת תשואת דיבידנד נאה תוך חיזוק המאזן והורדת עלויות החוב, בנוסף התקשרות בעסקאות חדשות והעלאת ההכנסות מהנכסים הקיימים שבבעלותה ממשיכה לתרום לגידול ה- FFO של החברה, שימשיך, להערכתנו, לצמוח גם בשנים הקרובות בקצב נאה.

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש