חדשות שוק ההון

עליות בבורסה בתל אביב, מדד הבנקים עולה 1.45%

טבע ממשיכה ביום נוסף של ירידות ומאבדת 2.6%;ת"א 35 מטפס 0.67%; רציו פטרוליום טסה 20% אחרי שפרסמה דו"ח משאבים לקידוח בגיאנה

מערכת ספונסר 14/05/2019 10:00

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בעליות שערים, בניגוד לירידות בשווקים בארה"ב אמש ובאסיה הבוקר. בניו יורק ובאירופה ננעל אמש המסחר בירידות כשברקע הודעת האמריקאים על העלאת מכסים לסינים. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות בפתיחה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בירידות שערים חדות.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף וכן בפער שלילי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית טבע בפער שלילי של 3.24%, ומניית לייבפרסון בפער חיובי של 0.21%.

הבוקר דיווחה תעשייה אווירית על ביטול רשמי של סכסוך העבודה עם ועד העובדים, אשר הוכרז באוגוסט 2017. הסכסוך פרץ על רקע מחלוקת בדבר תשלום בונוס לעובדים בגין שנת 2014, והסתיים לאור הבנות בין הצדדים.

אתמול חתם שר הכלכלה אלי כהן על צו יבוא אישי הכולל מגוון רחב של הקלות. מטרת הצו לעודד יבוא אישי ככלי להגברת התחרות והפחתת יוקר המחיה. הכמות המותרת ביבוא למוצרי צריכה תהיה עד 5 יחידות או 1000 דולר.

ההפסד של צ’ק קאפ גדל ברבעון הראשון של 2019 ל - 3.2 מיליון דולר. החברה הודיעה במהלך הרבעון על התחלת ניסוי Pilot בארה"ב וכן השלימה גיוס של כ - 7.5 מיליון דולר לקידום הפיתוח הקליני של מערכת ה - C-Scan בארה"ב.

Honeywell בוחרת במודם המוטס של גילת לתקשורת הלוויינית שלה. המודם המוטס של גילת יאפשר שירותי קישוריות בטיסות פנים, בשלב ראשון בסין.

דריו הלת’: הכנסות הרבעון הראשון גדלו ב - 32% והסתכמו ב-2.2 מיליון דולר. ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות גדל בכ - 2.5 מיליון דולר לכ - 5.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019, בהשוואה לכ - 2.9 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2018.

מסקירת מיטב דש אתמול: "פיצוץ שיחות הסחר יוביל להאטה משמעותית בצמיחה האמריקאית ומעלה סיכון למיתון". עוד כתבו כי "הסיכוי לתסריט שלילי מסוג זה נמוך יותר מהתסריט של הגעה להסכם, אך הנזק ממנו עלול להיות מאוד גבוה".

מחירי דירות דירת 4 חדרים בהרצליה עלו ב - 2% בשנה האחרונה. על פי נתוני יד 2, למרות מאמצי הממשלה, שנת 2018 הסתיימה עם עליית מחירים בחלק גדול מהיישובים בישראל.

הראל פיננסים: "הכלכלה המקומית ממשיכה להיות חזקה ולתמוך בחשיפה גדולה למניות בישראל". עוד העריכו כי: "אחזקה של אג"חים לפדיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית התנודתיות בהמשך השנה".

 לאומי שוקי הון על מניות הביטוח: "בין הרבעון הבא לזה שהיה - קניה מעולה". עוד קבעו כי "התמחור המכווץ של מניות הביטוח הופך את הסקטור לאחד המעניינים ביותר להשקעה. ההשקעה במנורה, הראל והפניקס עדיפה".

מדברי אלומות שפורסמו אתמול: ”החשש ממלחמת סחר חוזר וזה לא משחק, זו המציאות”. עוד נכתב כי "קריסת השיחות בין ארה"ב לסין עשויה להיות טריגר לתיקון אלים בשוק המניות הסיני וכנגזרת בשווקים מתעוררים נוספים".

מגדל ופרשקובסקי נכנסות לשותפות במתחם האלף בראשון לציון. חברת הביטוח רוכשת 50% מהזכויות בשני מגדלי המשרדים שבונה פרשקובסקי בפרויקט ICON בתמורה ל-300 מיליון שקל.

לוזון נדל”ן שואפת גבוה: משקיעה 4 מיליון ₪ בהרודיום, שהשלימה גיוס של 17.5 מיליון ₪. העסקה במחיר של 4.69 ₪ למניה, מחיר המשקף הנחה של 15% ממחיר המנייה.

חברת Seedo הצטרפה לתוכנית המזון והחקלאות של האו”ם. הכניסה לתוכנית מאפשרת לסידו גישה ל - 38 אלף מכרזים שנתיים של האו"ם, המתוקצבים ביותר מ- 4 מיליארד דולר.

מג’יק רוכשת את חברת התוכנה האמריקאית PowWow. החברה צופה כי הפעילות תתחיל להניב רווחים בתוך כשנתיים. מג’יק תבצע לוקליזציה למוצרים על מנת להתאימם לשווקים שונים בעולם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה