כלכלית ירושלים: קבוצת תדהר נכנסת כשותפה בפרויקט הסוללים בביצרון

במסגרת ההסכם תדהר תכנס כשותפה ב-25% מחלק המגורים בפרויקט ותבצע אותו; העלות הכוללת של המתחם כ-830 מיליון ₪ והקמתו תחל עוד שנה

חדשות ספונסר 29/04/2019 10:13

א+א- 1

כלכלית ירושלים מקבוצת מבנה חתמה הסכם לביצוע פרויקט הסוללים עם קבוצת הנדל"ן תדהר. בנוסף נחתם הסכם שותפות עם תדהר על 25% מחלק המגורים בפרויקט.

מדובר במתחם מגורים, עסקים ומשרדים רחב היקף בשכונת ביצרון בת"א. הועדה המקומית לתכנון ובניה ת"א אישרה את תכנית הפרויקט. ע"פ ההערכות, עלות הקמת הפרויקט תעמוד על כ- 830 מיליון ש"ח והקמתו תחל בעוד כשנה.

 

הפרויקט יחבר בין אזור התעסוקה סביב צומת השלום בתל אביב לבין שכונת ביצרון ויכלול שני מגדלי מגורים בני 35 קומות כ"א שיכילו סה"כ 360 יחידות דיור בשטח כולל של כ- 50 אלף מטר, שני מבני משרדים, האחד בן 40 קומות, השני בן 13 קומות בשטח כולל של כ-70 אלף מטר, ייבנה מבנה ציבור שיכלול שני מעונות יום, חמישה גני ילדים וטיפת חלב, בשטח של 2,200 מ"ר ושטחי מסחר בשטח כולל של כ- 3,200 מ"ר.

 

כמו כן יוקמו ארבע קומות של חניונים תת קרקעיים בשטח כולל של כ- 60 אלף מטר, מתוכם כ- 280 חניות לטובת הציבור- חניון ציבורי של "אחוזת החוף" בשטח כולל של 14 אלף מ"ר.

 

שכונת ביצרון מאופיינת בשנים האחרונות במשפחות צעירות שכן השכונה נחשבת אטרקטיבית עבור זוגות צעירים המעוניינים להתגורר בשכונות שקטות יותר בת"א וליהנות משירותים הקיימים באזור ומנגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים בעיר. ציר יגאל אלון הסמוך לשכונה מהווה כיום את אחד ממתחמי התעסוקה הגדולים בעיר. בהתאם, הפרויקט יפנה בעיקר לאוכלוסייה זו. זאת, הודות לתמהיל מגוון ביותר של דירות בפרויקט, החל מדירות שני חדרים, כאשר למעלה מ-30% מהדירות בפרויקט צפויות להיות דירות קטנות, בנות 2 ו-3 חדרים.

 

את הפרויקט תקיף שדרה ירוקה אשר תגבול בדרך השלום, ברחוב הסוללים ובשדרות ההשכלה. עיריית ת"א תבצע באזור עבודות תשתית להרחבת דרכי הגישה בשדרות ההשכלה, על חשבון שטחים שיוקצו מהפרויקט למטרה זו.

 

דודו זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה מסר: "אנו שמחים לבשר שפרויקט הדגל של קבוצת מבנה יוצא לדרך. מדובר בפרויקט עצום מימדים שמשלב מגורים, משרדים, שטחי ציבור ומסחר, באזור הכי מתפתח ומבוקש במרכז תל אביב. קבוצת תדהר היא שותפתנו הטבעית לאבן דרך זו, ואנו סמוכים ובטוחים שגם בפרויקט הסוללים, כבעבר, שיתוף הפעולה בינינו יצמיח פרויקט מרשים וראשון מסוגו באזור" 

 

אודי שרביט, מנכ"ל קבוצת תדהר ציין: "אנו שמחים על שיתוף פעולה מוצלח, נוסף עם קבוצת מבנה, לאחר ההצלחה של פרויקט המגורים ’המיטב בתל אביב’ הנבנה בימים אלו, אף הוא בלב שכונת ביצרון המבוקשת אשר 80% ממנו שווק בהצלחה עם אכלוס מיועד בתוך כשנתיים"

 

פרויקט המיטב נמצא בפינת הרחובות, המיטב, עמינדב ובצמידות ליגאל אלון, שדרות ההשכלה ולצירי התנועה המרכזיים. המיטב הינו מגדל מגורים בן 27 קומות , הנבנה בימים אלה, ולמעלה מ- 80% מהדירות בפרויקט כבר נמכרו. כעת מוצעות למכירה מגוון דירות אחרונות, החל מדירות קטנות בנות 3-3.5 חדרים ועד דירות 4 ו- 5 חדרים, פנטהאוזים ופנטהאוז-דופלקסים (דו-קומתיים) , המציעות חוויית מגורים אורבנית, תכנון מוקפד, רמת בנייה וגמר בסטנדרט תדהר ופיתוח סביבתי הכולל גינה רחבת ידיים בשטח של 1.5 דונם, לצד הפרויקט.

 

קבוצת מבנה כוללת את החברות כלכלית ירושלים, מבני תעשייה ודרבן השקעות היא חברת הנדל"ן הגדולה ביותר בישראל בהיבט המ"ר להשכרה שברשותה והחברה הרביעית בגודלה בבורסה בתל אביב. לקבוצה כ- 1.6 מליון מ"ר להשכרה ממטולה ועד אילת בכ- 610 נכסים וכ- 2,800 שוכרים. כיום לקבוצה 10 פרויקטים בבנייה בהיקף של כ- 190 אלפי מ"ר.

 

בין הפרויקטים המובילים של הקבוצה- הסוללים בת"א המשלב מגורים, משרדים ומסחר. פרויקט המיטב בתל אביב בהיקף של כ-14 אלף מ"ר ו-170 יח"ד עתיד להסתיים ב-2021. פרויקט "מבנה" בהרצליה, פרי שיתוף פעולה ייחודי בין העירייה לקבוצה במסגרתו יקום פרויקט ברחוב אבא אבן פינת שנקר אשר יכלול 34 אלף מ"ר של משרדים ויחידות דיור. מתחם העסקים והמסחר בחולון בהיקף כולל של כ-17.5 אלף מ"ר, פארק מדעי החיים בחיפה הכולל ארבעה בנייני משרדים בהיקף של כ-56 אלף מ"ר, פרויקט "מבנה" אור יהודה כולל כ-7.5 אלף מ"ר משרדים, פרויקט המרכבה בחולון הכולל כ-100 אלף מ"ר משרדים ומסחר ועוד.

 

קבוצת תדהר, בבעלות גיל גבע, אריה בכר ומארק ויסמן, היא קבוצת נדל"ן פרטית והיא מטפלת בכל תהליך הייזום והבנייה מא’ ועד ת’. הקבוצה, שנוסדה בשנת 1993, עוסקת בייזום, תכנון, בנייה וניהול של בתי מגורים, משרדים ומסחר בארץ ובעולם, התחדשות עירונית ועבודות גמר. בנוסף, מחזיקה תדהר בנכסים מניבים בהיקפים גדולים. בין היתר, היא הבעלים במשותף של מלון ריץ-קרלטון במרינה הרצליה ושל מתחמי משרדים גדולים ברעננה.

 

תדהר מעסיקה, נכון להיום, כ-820 עובדים ומדורגת בעשירייה הראשונה של חברות הנדל"ן והבנייה בישראל בדירוג BDI ו-100 DUN`S. מאז הקמתה, בנתה תדהר יותר מ-16,000 יח"ד ומעל 1.5 מיליון מ"ר של שטחי משרדים ומסחר במאות פרויקטים בארץ ובעולם.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מבני תעשיה ( כלכלית ירושלים ) קבוצת

    איחוד החברות כנראה הולך להניב פירות . ימים יגידו . לעכשו מחכים לתאריך היעד בו יצביעו על האיחוד . כפי שנראה יניב תשואה דו ספרתית איפה הינו לפני כן . כאשר פישמן היה בעלים . לא ממליץ לקנות רק לעקוב . וכן אבקש את דעת המומחים אולי אני טועה אבקש הסברים וגרפים כל הדעות והגישות מענינות אשמח לשמוע . הכל באהבה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    חי לוי 29/04/2019 11:19