נתח שוק וצרכנות

4 סדרות שוות במיוחד שפספסתם השנה

המון סדרות מקור ישראליות הופיעו השנה על מסכי הטלוויזיה וסביר להניח שלפחות חלק מהן הצלחתם לפספס. רוצים להכיר אותן טוב יותר כדי להשלים פערים? הנה כל מה שצריך לדעת

מערכת ספונסר 24/04/2019 11:50

א+א-

מעקב אחר תכניות וסדרות טלוויזיה הפך בשנים האחרונות למשימה מורכבת. אפילו מי שמעדיף להתמקד רק ביצירה מקורית וישראלית מגלה שהאפשרויות רבות, מה גם שההיצע גורם לכך שסדרות טובות פשוט עוברות מתחת לרדאר. מצד שני, VOD ושירותי טלוויזיה אחרים מאפשרים לנו להשלים פערים מ-2018 גם כאשר 2019 כבר נמצאת בשיאה.

הנה למשל כמה סדרות טובות ושוות במיוחד שאולי פספסתם:

 

1. מייקל

הסדרה "מייקל" היא למעשה קומדיה שחורה שמבוססת על הצגת קאלט. למרות שההצגה רצה כבר כמה שנים ברצף ואף צברה לעצמה עדת מעריצים, סדרת הטלוויזיה היא זו שבאמת חשפה לעולם את משפחת ברוש.

 

כבר בתחילת הסדרה אנו מגלים שחייה של משפחת ברוש סובבים סביב טקס האזכרה לילד מייקל. בהמשך, כל שנותר הוא לעקוב אחר האחים דובי ורבקה, הדודה טוטה הזקנה וכמובן יסמיניש הבת המתבגרת ופלג חבר הילדות המופנם שלה. ההנאה מובטחת.

 

2. עיר מקלט

"עיר מקלט" מבוססת על ספר רב מכר שכתב ליעד שוהם ועוקב אחר מה שקורה אצל אוכלוסיית מבקשי המקלט בדרום תל אביב. בניגוד לפרספקטיבה הרווחת, הספר וגם הסדרה מצליחים לחשוף את הרקע האמיתי לעולמם של מבקשי המקלט ואת הקשיים שאיתם הם מתמודדים.

 

הסדרה "עיר מקלט" מלאה בשחקנים מעולים ובהם חני פירסטנברג, דביר בנדק, מלי גרשון, אלון פדות ועוד. בנוסף, היא מתרחשת בקצב מהיר ואין בה רגע דל.

 

3. המנצח

"המנצח" היא סדרת מקור בכיכובו של ליאור אשכנזי והזדמנות מעולה להיכנס לתוך עולמה של המוזיקה הקלאסית. העלילה מספרת על פסנתרן בינלאומי בשם נוח, שבורח מקונצרט בשיקגו רגע לפני שהוא קוטף את התהילה. אם זה לא מספיק מוזר, אנחנו רואים כיצד נוח מצטרף כמנצח לחבורת זמר מקומית ומנסים להבין למה הוא החליט להמיר את הבמות המפוארות במתנ"ס שכונתי.

 

הסדרה "המנצח" משלבת בין מוזיקה מעולה ושחקנים ברמה גבוהה מאוד. העלילה עצמה מאתגרת אך מספקת ולדעת רבים מדובר ביצירת מופת גם מבחינת העריכה, הצילום והתסריט.

 

4. פאודה

האמת שאין כמעט מישהו שלא שמע על הסדרה "פאודה", אבל כדאי בכל זאת להזכיר את העונה השנייה שהתחילה והסתיימה ב-2018. אחרי המאבקים הקודמים, העונה השנייה נפתחת כאשר יריב חדש מופיע וטורף את הקלפים עבור החבורה של דורון.

 

חוץ מזה, פאודה כמו תמיד מראה את מאזן הכוחות בגדה המערבית ובעזה והיא מצליחה לסחוף אחריה גם אנשים שלא בקיאים בנבכי הצבא הישראלי. העונה השנייה של "פאודה" ממשיכה את אותו קצב אדיר של העונה הראשונה וכדאי להגיע אליה עם ראש פתוח להפתעות מרהיבות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה