חדשות שוק ההון

אלומיי קפיטל חתמה על הסכם מימון של כ-18.4 מיליון אירו לתחנות הכוח הוולטאיות שלה בספרד

המימון ישמש 4 חברות בנות של החברה בספרד; מועד סיום מימון הפרויקט הוא בסוף שנת 2037

חדשות ספונסר 13/03/2019 15:32

א+א-

אלומיי קפיטל, יצרנית ומפתחת של אנרגיה וחשמל ממקורות מתחדשים ומקימת תחנות כוח באירופה וישראל, הודיעה היום כי ארבע מחברות הבנות שלה בספרד, שבהן היא מחזיקה בעקיפין בבעלות מלאה, רודריגז I פארקה סולאר s.l.u, רודריגז II פרקה סולאר s.l.u., סגיסולאר s.l.u ואלומיי ספרד s.l. (יחדיו "חברות הבנות") חתמו על הסכם הלוואה למימון פרויקטלי בסכום מצטבר של כ-18.4 מיליון אירו עם בנקאינטר (Bankinter S.A.).

 

סכום מימון הפרויקט מורכב מסכום של כ-3.6 מיליון אירו שיוענק לרודריגז I פארקה סולאר s.l.u, סכום של כ-6 מיליון אירו שיוענק לרודריגז II פארקה סולאר s.l.u, סכום של כ-3 מיליון אירו שיוענק לסגיסולאר s.l.u. סכום של כ-5 מיליון אירו שיוענק לאלומיי ספרד s.l. ואשראי מתגלגל לשירות החוב במקרה הצורך, בסכום מרבי של 0.8 מיליון אירו שיוענק לכל אחת מחברות הבנות.

 

מועד הסיום של מימון הפרויקט הוא 31 בדצמבר 2037 והריבית השנתית היא בשיעור יוריבור 6 חודשים פלוס מרווח של 2% (עם רצפת ריבית אפס). ההלוואה תיפרע מדי חצי שנה ב-20 ביוני וב-20 בדצמבר. הקרן תיפרע על בסיס חצי שנתי בהתאם לנספח תשלומים שנקבע מראש.

 

הסכם ההלוואה מחייב פירעון מוקדם עם התרחשות אירועים מסוימים וכולל מצגים, ערבויות והתחייבויות מקובלים, לרבות התחייבות לשמירת יחס כיסוי מצטבר שלא יפחת מ-1.05:1 ואי-ביצוע חלוקות.

 

השווי הרגולטורי של התחנות הפוטו-וולטאיות בבעלות החברות הבנות הוא כ-23.5 מיליון אירו, לעומת מחיר הרכישה הנומינלי המצטבר שלהם שהיה כ-14.85 מיליון אירו והערך המצטבר בספרים שהסתכם בכ- 14.6 מיליון אירו נכון ל-30.9.2018.

 

הסכם ההלוואה כולל מנגנון cash-sweep והתחייבות שחלה במקרה שיחס החוב הנקי לשווי הרגולטורי של החברות הבנות שווה ל-0.7:1 או גבוה ממנו.

 

מסמכי מימון הפרויקט מחייבים את החברות הבנות לחתום על הסכם החלף ריבית בסכום השווה ל-70% לפחות מסכום ההלוואה. חברות הבנות חתמו על הסכם ההחלף ב-12 במרס 2019 ביחס לכ-17.6 מיליון אירו (עם סכום קרן פוחת בהתבסס על טבלת הפחתה) עד דצמבר 2037, אשר יחליף את שיעור היוריבור ל-6 חודשים בשיעור קבוע ל-6 חודשים של כ-1%, וכתוצאה לשיעור ריבית שנתי קבוע של כ-3%.

 

אלומיי קפיטל נשלטת על-ידי מר שלמה נחמה, לשעבר יו"ר בנק הפועלים, מר חמי רפאל ומר רן פרידריך.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה