חדשות שוק ההון

קומפיוג’ן קיבלה שני פטנטים בארה”ב עבור תרופה לאימונו-אונקולוגיה

הפטנטים על הרכב הנוגדנים של COM701 מרחיבים את הקניין הרוחני של החברה מעבר לשימוש התרפויטי שאושר בעבר

חדשות ספונסר 12/03/2019 14:52

א+א- 1

קומפיוג’ן הדואלית, העוסקת בפיתוח של תרופות ראשונות מסוגן לאימונותרפיה של סרטן, הודיעה היום שמשרד הפטנטים האמריקני (USPTO) אישר שני פטנטים על ההרכב של COM701 , הנוגדן התרפויטי המוביל של החברה לאימונותרפיה של סרטן. פטנט אחד מגן על ההרכב של COM701 ונוגדנים רלוונטים נוספים, בעוד הפטנט השני מגן על ההרכב של כל נוגדן אשר יכיל מקטעים של COM701, המכונים אזורים קובעי קישור (CDRs), ונוגדנים רלוונטים נוספים שנקשרים באופן ספציפי ל-PVRIG.

 

הפטנטים על הרכב הנוגדנים מרחיבים את הקניין הרוחני של קומפיוג’ן עבור COM701 מעבר לפטנטים על שימוש תרפויטי שהתקבלו כחלק מתכנית Moonshot ב-2017 ואשר מעניקים בלעדיות על COM701 לכל שימוש שהוא בארה"ב. פטנטים אלו הם חלק אינטגרלי מאסטרטגיית הקניין הרוחני של קומפיוג’ן שמטרתה לבסס פורטפוליו פטנטים רחב ועמיד כדי לתמוך בתכניות המסחור של צנרת התרופות של החברה.

 

הפטנט שמגן על ההרכב של COM701 ושל נוגדנים רלוונטים נוספים, צפוי לפוג לכל המוקדם באוגוסט 2037 בארה"ב. הפטנט שמגן על הרכב הנוגדנים כנגד PVRIG המכילים מקטעים של COM701 או של נוגדנים רלוונטים נוספים, צפוי לפוג לכל המוקדם בפברואר 2036.

 

COM701 הוא נוגדן מותאם לטיפול בבני אדם שנקשר בצורה יעילה ל-PVRIG, חלבון בקרה חדש של מערכת החיסון ממשפחת B7/CD28, שהתגלה על ידי קומפיוג’ן. קישור של COM701 אל PVRIG מונע את הקישור של PVRIG עם PVRL2 וגורם להפעלה של תאי T. הפעלה זו של תאי T תואמת את מנגנון הפעולה הרצוי בסביבת הגידול הסרטני, הנדרשת כדי לייצר תגובה חיסונית אנטי-סרטנית. בנוסף, ל-COM701 בשילוב נוגדנים שחוסמים את הפעילות של PD-1 יש השפעה סינרגית על הפעלת תאי T אנושיים, ומשום כך הפוטנציאל לשפר את התגובה החיסונית כנגד גידולים סרטניים.

 

נתונים פרה-קליניים עבור COM701 מצביעים על כך ש-PVRIG עשוי להיות חלבון מטרה דומיננטי באוכלוסיות מטופלים מגוונות עם גידולים המבטאים רמה גבוהה של PVRL2 בהשוואה לביטוי של PVR, הליגנד של TIGIT. הגידולים כוללים את סרטן השד, רירית הרחם והשחלות. בנוסף, מחקרים מראים כי PVRIG ו-TIGIT, והליגנדים שלהם בהתאמה, באים לידי ביטוי במגוון רחב של גידולים סרטניים, כגון אלו שצוינו לעיל, כמו גם סרטן ריאות, כליות וראש וצוואר. בגידולים אלו, חסימה של TIGIT ו-PVRIG ביחד עשויה להידרש על מנת לעורר תגבוה חיסונית מספקת, עם או ללא תוספת של חסימת המסלול של PD-1.

 

COM701 נמצא בשלב ראשון של ניסויים קליניים בחולים עם גידולים מוצקים מתקדמים, להערכת מונותרפיה ובשילוב עם מעכב PD-1.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    היגיע זמן חדשות טובות |64||52|להמשך

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    רזי 12/03/2019 17:36