חדשות שוק ההון

הבורסה תיפתח על רקע העליות בעולם

בורסות אסיה מתנהלות כעת במגמה חיובית. בניו יורק ובאירופה נרשמו אמש נעילות ירוקות. החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים כעת על עליות

מערכת ספונסר 12/03/2019 08:52

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע המגמה החיובית בעולם; המסחר באסיה מתנהל כעת בעליות שערים, בניו יורק ובאירופה ננעלו אמש הבורסות במגמה חיובית גם כן. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על פתיחה ירוקה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בעליות.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף וכן בפער שלילי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 3.48%, ומניית טבע בפער שלילי של 0.82%.

אתמול דווח כי Interactive Brokers תספק גישה לבורסה לניירות ערך בתל אביב. החברה פועלת ביותר מ - 120 בורסות ב - 32 מדינות בעולם ומאפשרת ללקוחותיה לסחור מחשבון אחד ב - 23 מטבעות שונים, כולל השקל הישראלי.

עוד מיום המסחר הקודם; מרחביה חתמה על הסכם השקעה ראשון בתחום הקנאביס הרפואי. החברה תשקיע 400 אלף דולר ב’ויאולי’ המפתחת טכנולוגיה לצריכת שמן קנאביס רפואי במינון מדויק וללא צורך בחימום; ההשקעה משותפת לסנארה ונצ’רס – בית השקעות של טבע ופיליפס, ומרחביה אחזקות.

במיוחד בלטה אתמול ההודעה על אקזיט ענק: אנבידיה רוכשת את מלאנוקס ב - 6.9 מיליארד דולר. הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו בשעות האחרונות את העסקה; הרכישה מתבצעת לפי מחיר של 125$ למניה.
בקסם מבית אקסלנס הגיבו על העסקה: "המחיר משקף פרמיה של 17% על שווי השוק של חברת הטכנולוגיה הישראלית. מלאנוקס כידוע לא נסחרת בארץ וזו תזכורת מצוינת לכך שחשוב לבחור בכלי השקעה נכון כדי לא לפספס את שלל הזדמנויות הטמונות בחשיפה לענף ההיי-טק עם זיקה לישראל. מלאנוקס מצטרפת לרשימת אקזיטים ארוכה ומכובדת. המשותף לכל האקזיטים האלה הוא שכולם חלק ממדד בלוסטאר ישראל גלובאל טכנולוגיות. זהו למעשה מדד ה״סטארט אפ ניישן״ והוא מאפשר לכל אחד גישה ישירה לכל האקזיטים שהוא שומע עליהם בחדשות".

הראל פיננסים פרסמו אתמול סקירה לפיה "שוק המניות בישראל זול ודפנסיבי ביחס לעולם". עוד הוסיפו כי "ברמות התמחור הנוכחיות במונחים היסטוריים צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בשוק המקומי".

סיילספורס השיקה פלטפורמת למידה לעסקים. פלטפורמת myTrailhead תסייע לארגונים להעביר תכנים לימודיים והדרכות מקצועיות דרך אפליקציה אינטראקטיבית המדמה משחק.

 אמות הציגה עליה של 11% ברווח השנתי ב – 2018. ה - NOI בשנת 2018 הסתכם ב-678 מיליון ₪. החברה תחלק דיבידנד של 105 מיליון ₪.

דיסקונט סיכם את שנת 2018 עם רווחי שיא של 1.5 מיליארד ₪. הרווח הנקי עלה ב - 19.5% לעומת התקופה המקבילה. הבנק החליט להגדיל את הדיבידנד ל - 15% מהרווח הנקי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה