פוליגון הגישה תביעה נגד הראל בגלל השריפה בקניון בחדרה

חברת הראל סירבה לכסות את נזקי השריפה; פוליגון תובעת 24 מיליון ₪

חדשות ספונסר 05/03/2019 14:43

א+א-

חברת פוליגון שבשליטת איש העסקים קובי מימון, מודיעה היום כי הגישה תביעה נגד הראל, חברת הביטוח המבטחת את נכס החברה בחדרה. סכום התביעה הוא 24 מיליון ₪ בגין נזקים ישירים ועקיפים שנגרמו לחברה בקשר עם אירוע השריפה, הכוללים עלויות שיקום, בנייה, אבדן הכנסות שכירות ועוד.

 

כזכור, בחודש אוקטובר דיווחה פוליגון על שריפה שפרצה בקניון שבבעלותה בחדרה. השריפה אירעה בקומה השניה של הקניון, באזור המשמש כשטח התארגנות של מתחם בתי הקולנוע שמקימה במקום רשת הסינמה סיטי. השריפה פגעה בשטח של כ-1,400 מ"ר והאזור והקומה מתחתיו הוכרזו כמבנה מוסכן.

 

חברת פוליגון השקיעה כ-2.5 מיליון ₪ בעבודות שמטרתן החזרת הפעילות ביתר שטחי הקניון שלא נפגעו ישירות מהשריפה וכן הוצאות הריסה ופירוק של קומת הקניון שנשרפה.

 

כמקובל באירועים מסוג זה, הגישה החברה תביעה לביטוח על הנזק שנגרם, אך בחודש ינואר השנה הודיעה פוליגון כי הראל דחתה את דרישת החברה לתשלום. לטענת הראל התביעה נדחתה מכיוון שאמצעי המיגון באיזור שנשרף לא פעל, החברה לא דיווחה לחברת הביטוח כי פרויקט בניית בתי קולנוע מתבצע בנכס ובנוסף העלתה החברה טענה בדבר "רשלנות רבתי" של החברה, ללא כל פירוט.

 

לעמדת יועציה המשפטיים של החברה, בהתבסס על החומר המצוי בידיהם ולאחר בחינת תנאי הפוליסה ועובדות המקרה, אין בנימוקי הדחייה כדי לשלול את זכותה של החברה לקבלת תגמולי ביטוח מכח הפוליסה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה