חדשות שוק ההון

הבורסה נפתחה בירידות שערים

המדדים המרכזיים יורדים 0.35%; המסחר באסיה הסתיים במגמה מעורבת; רציו יורדת 2%

מערכת ספונסר 05/03/2019 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות על רקע מגמה מעורבת בעולם; המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת, באירופה ננעלו אמש הבורסות בנטייה לעליות, ובניו יורק נרשמו ירידות בסגירה. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על פתיחה חיובית. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בעליות.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי זעיר בדולר רציף ובפער שלילי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער שלילי של 3.04% ומניית טבע, גם היא בפער שלילי, של 2.63%.

אמש לאחר סיום המסחר דיווחה חברת ביג על השלמת עסקה לרכישת מניות אפריקה נכסים. במסגרת העסקה רכשה ביג כ – 3.7 מיליון מניות.

במהלך יום המסחר הקודם הורידה מעלות את תחזית הדירוג לרכבת מחיובית ליציבה; "מעריכים את נזילות החברה כ"פחות מהולמת" ולא צופים שיפור בשנה הבאה".

עוד דווח אתמול כי888 רוכשת את פלטפורמת הימורי הספורט BetBright. החברה האירית תירכש בתמורה ל-15 מיליון ליש"ט. הרכישה היא חלק מאסטרטגיית הקבוצה.

ראדא דיווחה אתמול על הזמנות בהיקף של 8 מיליון דולר. 5 מיליון דולר מההזמנות הן למכ"מים טקטיים – מנוע הצמיחה של ראדא.

לקראת אישור המיזוג: הרודיום השקעות פרסמה הערכת שווי של כ-753 מיליון ₪ לפנאקסיה. שווי החברה נקבע בהינתן היתר ייצוא; החברה הגישה בקשה לכינוס בעלי המניות לאישור ההסדר בין פנאקסיה להרודיום.

 וואיטסטון מבטלת את הסכם ההתקשרות עם קנאביס פארם. הביטול מגיע על רקע חריגה צפויה בלוחות הזמנים להשלמת ההסכם; הנהלת החברה תמשיך לבחון מיזוג פעילויות נוספות לחברה.

 מדיגוס תקים עם חברת לינקוירי פלטפורמה מסחרית למכירה באינטרנט של מוצרי CBD. הפלטפורמה שתוקם תשתמש בטכנולוגיות פרסום שפותחו בלינקיורי, חברה המוחזקת בבעלות מלאה ע"י אלגומייזר. החברות ישקיעו במשותף עד חצי מיליון דולר במיזם.

מג’יק מדווחת אתמול עליה של 10% בהכנסות שהסתכמו ב-284 מיליון דולר בשנת 2018. הרווח התפעולי עלה ב-22% לכ-31.7 מיליון דולר. החברה תחלק בסוף מרץ דיבידנד בסכום של 15 סנט למניה, וצופה כי ב-2019 יצמחו הכנסותיה ב – 10% - 12%.

חברת Payoneer השיקה שרות המאפשר למוכרים באמזון לקבל תשלום מיידי. כיום נאלצים המוכרים לחכות עד 90 יום ממועד המכירה ועד לקבלת התמורה.

בהראל פיננסים פרסמו אתמול סקירה לפיה ”תמחור זול במונחים היסטוריים ורוח גבית מהעולם תומכים בחשיפה למניות ישראל”. עוד כתבו כי "בתיק ההשקעות פיזור הוא התרופה לתנודתיות ואי הוודאות שתגיע בהמשך השנה".

מנורה והפניקס ישקיעו בפרויקט אנרגיית הרוח של אנלייט בספרד. עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בסך של כ-320-360 מיליון אירו. ההכנסות הצפויות מהפרויקט ב - 10 השנים הראשונות עומדות על כ- 40-45 מיליון אירו לשנה.

 פורסייט משלימה מכירה נוספת של אבטיפוס לחברה ביטחונית בישראל. ההכנסות צפויות להגיע לעשרות אלפי דולרים. הלקוח מתכוון להשתמש ב -QuadSight בכלי רכב בלתי מאוישים עתידיים שלו.

אקסלנז: ההכנסות לשנת 2018 צמחו בכ-38%, ההפסד הכולל הסתכם בכ-5.5 מיליון דולר. הרווח הגולמי צמח בכ-75% ב-2018. החברה צופה להגיע לתזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת במהלך שנת 2019.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה