אאורה רוכשת קרקע למגורים בסביון תמורת כ-15 מיליון ₪

על הקרקע יוקמו 5 בניינים בני 13 קומות; עלות הקמת הפרויקט נאמדת בסך של כ-375 מיליוני ש"ח והרווח הגולמי הצפוי הינו כ-61 מיליוני ₪

חדשות ספונסר 25/02/2019 11:10

א+א- 1

חברת אאורה מדווחת היום כי חברת ס.י אבן יזמות, חברת בת בבעלות מלאה של החברה, השלימה התקשרות בהסכם עם בעלי זכויות של אופציה לרכישת מקרקעין בפטור ממכרז לפיו בעלי הזכויות הסבו את האופציה לסי אבן וזאת בתמורה לסך של כ-14.8 מיליוני ש"ח.

 

הקרקע המדוברת משתרעת על פני שטח של כ- 9.2 דונם, המורכבים משני מגרשים, האחד בשלמותו והשני בשיעור של 75.4% ונמצאת בתחום השיפוט של העיר קריית אונו, בסמוך לצומת סביון. ייעוד הקרקע לפי תכנית בניין עיר הוא למגורים.

 

דמי החכירה המהוונים והוצאות הפיתוח בגין המגרשים ישולמו לרשות מקרקעי ישראל על ידי סי אבן בעת מימוש האופציה, על ידה.

 

כמו כן מציינת החברה כי מתנהלים מגעים עם בעלי הזכויות האחרים במגרש 28 (בשיעור של כ-24.6%) במטרה להתקשר איתם בעסקת קומבינציה בקשר עם חלקם במגרש.

 

בכוונת סי אבן להקים על שני המגרשים פרויקט במסגרתו יוקמו 5 בניינים בני 13 קומות מעל חניון תת קרקעי הכוללים 206 יח"ד. בכוונת החברה לבקש הקלה לתוספת יח"ד מהוועדה המקומית.

 

להערכת סי אבן, עלות הקמת הפרויקט נאמדת בסך של כ-375 מיליוני ש"ח, והרווח הגולמי הצפוי הינו כ-61 מיליוני ש"ח.

 

במסגרת התכנית באזור כולו עתידה לקום שכונה שתכלול כ-1,300 יח"ד תוך שילוב שטחים רחבים לטובת מבני ציבור וריאות ירוקות. בנוסף, צפוי לקום במסגרת התכנית מרכז תעסוקה, תחבורה ומבני ציבור בסמוך לשכונה.

 

עוה"ד זיו כספי ואלירן דדון ממשרד עורכי הדין  גינדי כספי מציינים כי העסקה התאפשרה במסגרת החלטה 1470 של מועצת מקרקעי ישראל. ההחלטה מאפשרת לחוכרים בקרקעות חקלאיות שהושבו למנהל ויעודם שונה למגורים, לרכוש חלק מהמגרשים חזרה בפטור במכרז, כאשר המגרשים מהווים אופציה סחירה במקרקעין.
 
המשרד ליווה בעסקה זו קבוצה של חוכרים במתחם הקרוי פרדס חיסכון הממוקם באזור צומת סביון בכל התהליך מהשבת הקרקע החקלאית למנהל, ניתוח התוכניות ובחירת המגרשים. לדברי עו"ד אלירן דדון מיצוי נכון של הפוטנציאל הגלום בהחלטה 1470 ובחירת מגרשים נכונה יכולה לפצות חוכרים של אדמות חקלאיות על אובדן הקרקע והפגיעה הקשה בקניינם במסגרת שינוי היעוד למגורים והשבת הקרקעות למנהל. המשרד ימשיך ללוות גם את חברת אאורה במימוש האופציה אל מול המנהל.
 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אופציה בצומת סביון (לא סביון עצמה)

    הם שילמו 15 מיליון ש"ח על אופציה לרכישת הקרקע מרשות מקרקעי ישראל בפטור ממכרז. אחלה של סיבוב עשה המוכר. לא רע בכלל.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    yokohoma 25/02/2019 11:15