כך תבחרו את התנור המתאים ביותר עבורכם

הדרך לבחור את התנור המושלם למטבח עוברת בהגדרת צרכים ומטרות, בהשוואה בין דגמים לפי מפרט טכני ובבדיקה של מחירים ותקופת אחריות. הנה המדריך המלא

מערכת ספונסר 24/02/2019 16:54

א+א-

בחירה נכונה של תנור יכולה לחסוך זמן במטבח ולצמצם בהוצאות החשמל. הבעיה היא שיש מגוון גדול של תנורים ולא תמיד ההיצע פועל לטובת הלקוחות, בעיקר אם הם לא יודעים לאיזה פרמטרים להתייחס כדי לבצע השוואה יעילה בין הדגמים, המותגים והחברות. בנוסף, השלב הראשון בבחירת מוצרי חשמל הוא התאמתם לצרכים הקיימים ולכן תנור שמומלץ על ידי חברים ובני משפחה לא בהכרח יתאים עבורנו.

 

מטרת התנור היא להלום את הרגלי הבישול והאפייה. ככל שאתם מבלים יותר זמן במטבח, כך כדאי לכם להשקיע בתנור שיהיה גם פרקטי וגם בטיחותי וחסכוני. בנוסף, בשלבים המוקדמים אפשר לבצע סינון גס בין האפשרויות לפי המפרט הטכני: קחו מידות מדויקות של הגומחה, נסו לדאוג לאוורור הולם ואל תשכחו חיבור לחשמל.

 

מה ההבדל בין תכניות ההפעלה?

העניינים קצת מסתבכים כאשר מנסים להבין איך התנורים פועלים. באופן עקרוני, תכניות ההפעלה קובעות את שיטת העבודה של מערכת החימום בתנור, בהתאם לסוגי הבישול והאפייה שנבחר. בעזרת בורר תכניות ניתן ליצור צירופים בין מרכיבי מערכת החימום ולקבוע את עוצמת החום.

 

בתנור בסיסי למשל יש שני גופי חימום – עליון ותחתון – ולכן הוא מאפשר מגוון סביר ופרקטי של סוגי בישול ואפייה. לעומתו, בתנורים מתקדמים ויקרים יותר יש מערכת מולטיסיסטם שכוללת טורבו למגוון גדול יותר של סוגי אפייה ובישול ולהתמודדות עם מספר תבניות וסוגי מזון בעת ובעונה אחת.

 

הסוד הוא לבחור את התנור שמתאים למספר תכניות ההפעלה הנחוץ ולא להתפתות להבטחות של היצרן. בסופו של דבר, לא סביר להניח שתשנו לגמרי את כל אורח החיים שלכם בגלל שקניתם תנור חדש – גם אם יש בו תכניות הפעלה שלא היו קיימות במטבח שלכם בעבר. על הדרך, בדקו לגבי מאפייני העסקה מבחינת תקופת אחריות ובצעו השוואת מחירים לדגמים דומים.

 

מה עושה כל כפתור?

לוח הפיקוד של התנור מעניק אפשרויות תפעול שילוו אתכם עכשיו ובעתיד. מלבד לוח הפיקוד תמצאו בכל תנור כפתורים שמיועדים לויסות טמפרטורה, טיימר, שעון שבת, מסילות לשליפה נוחה ובטוחה בלי לשחוק את הציפוי, חלון צפייה שקוף למעקב אחר התקדמות הבישול והאפייה וכמובן תאורה ודלת.

 

השלב האחרון בבחירת התנור המתאים ביותר עבורכם כולל את המחשבה בשאלה הרת הגורל מה צריך לעשות על מנת לנקות אותו. אף אחד לא אוהב לבזבז שעות במטבח על שפשוף של שאריות שומן ולכן תנור שבנוי כאמבטיה וללא תפרים וחיבורים יהיה קל יותר לניקוי ואף מונע הצטברות קורוזיה ובלאי. כמו כן, יש דגמים עם אופציה לניקוי עצמי אך הם כמובן יקרים בהשוואה לדגמים הרגילים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה