חדשות שוק ההון

אלקטריאון ועיריית תל אביב משתפות פעולה בפיילוט ראשון לכביש חשמלי

החברה תפרוש תשתית באורך של קילומטר להדגמת נסיעת אוטובוס חשמלי של דן

חדשות ספונסר 24/02/2019 10:34

א+א- 1

חברת אלקטריאון מודיעה הבוקר כי בהמשך להצלחת הניסוי הראשון של מערכת הכביש החשמלי אותו ביצעה החברה בתחילת חודש ינואר השנה במתחם הניסויים של החברה בבית ינאי, נחתם הסכם לשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב.

 

אלקטריאון, עיריית תל אביב וחברת האוטובוסים דן שהיא בעלת עניין בחברה החליטו לבצע פיילוט ראשון מסוגו להדגמת נסיעה של אוטובוס נוסעים בעיר תל אביב-יפו על גבי קטע כביש חשמלי אותו פיתחה החברה.

 

הפיילוט כולל פרישת תשתית של הכביש החשמלי באורך של לפחות 1 ק"מ ובדיקת כל האספקטים הטכנו-כלכליים של תפעול אוטובוס חשמלי על גבי התשתית. הפיילוט יתבצע כאמור בשיתוף חברת דן, שתעמיד את האוטובוס לצרכי הפיילוט ותדאג לתפעולו השוטף במהלך תקופת הפיילוט.

 

תמיכת עיריית ת"א בפיילוט הינה על רקע החשיבות הרבה המיוחסת על ידה לקידום תחבורה ציבורית חשמלית שאינה תלויה בהצבת עמדות טעינה במרחב הציבורי, דבר שמתאפשר על ידי טכנולוגיית הכביש החשמלי של החברה. לעמדת עיריית ת"א, להדגמת כביש חשמלי ברחבי העיר תהיה השפעה רחבה הן בשיפור איכות האוויר בעיר והן בהצגת פתרון תחבורה מתקדם לעולם ומיצובה של ישראל כמובילה עולמית בתחום. בנוסף, לעמדת העירייה הצלחת הפיילוט תסייע בקידום פרויקטים דומים ברחבי העולם.

 

לאור האמור, עיריית ת"א הודיעה כי תאפשר את ביצוע הפיילוט בתחומה ותסייע לתהליך באמצעים העומדים לרשותה, כולל הקמת צוות עבודה משותף ואפשרות לסיוע מקצועי בביצוע מהיר של הפיילוט. כמו כן, עיריית ת"א תבחן סיוע בפרסום ושיווק הפיילוט ובחשיפתו לבעלי עניין בארץ ובעולם, ובכפוף להצלחת הפיילוט, תבחן יישום נרחב של הכביש החשמלי של החברה ברחבי העיר תל אביב-יפו.

 

יצוין, כי הפיילוט המתוכנן הינו שלב יישומי ראשון של טכנולוגיית הכביש החשמלי פרי פיתוחה של החברה. לטכנולוגיה זו פוטנציאל לאפשר לעיר תל אביב-יפו לבצע בעתיד מעבר מלא לתחבורה חשמלית ובכלל זה, תחבורה ציבורית, משאיות חלוקה, רכבים פרטיים ואוטונומיים ועוד.

 

במהלך השבוע שעבר איבדה מניית אלקטריאון 41%, אך מתחילת השנה עלתה ב-203%.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אם יצליח בת" א הלוואי שיעשו למטרונית

    ברחבי חיפה והקריות..זה יהיה פנטסטי...פחות זיהום אוויר הזוועתי שיש בחיפה והקריות....ותחשבו על זה בעוד כצה שנים....
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אקוש 24/02/2019 10:43