פטור מויזה לארה”ב לבעלי דרכון אירופאי

מה זה ESTA

מערכת ספונסר 20/02/2019 13:06

א+א-

מדינות רבות בעולם שומרות על ביטחונן על ידי הגבלה ושליטה על זרם הבאים בשעריהן. מדובר בצעד מובן, כל מדינה מבוססת ועשירה עלולה למשוך אליה רבים המעוניינים לעבוד בה בצורה לא חוקית, ובכך לפגוע במרקם האנושי החי בה ובהכנסות העובדים המקומיים. נוסף על כך, סיכונים ביטחוניים כגון הכנסת גורמי טרור או סוכנים של ממשלות זרות דורשים גם הם שליטה ובקרה על הגבולות. ממשלת ארצות הברית אינה שונה בכך, והיא מפעילה מערך של בידוק המתחיל בבקשת הויזה. כדי לא לפגוע בקשרים חברתיים וכלכליים עם מדינות אשר נחשבות לידידותיות, ממשל ארצות הברית השיק את תכנית ESTA. מדובר באפשרות נוחה וקלה להשיג אישור ביקור בארצות הברית, מעין מסלול מקוצר אשר המדינות העיקריות הנהנות ממנו הן מדינות אירופה.

 

מהם התנאים להוצאת אישור ESTA

ראשי התיבות של ESTA הן Electronic System for Travel Authorization. למרות שרבים חושבים שמשמעות הפטור מויזה משמעו כניסה חופשית לגבולות ארצות הברית, למעשה מדובר בטעות. אישור ESTA אינו מאפשר כניסה חופשית ומובטחת לארצות הברית, ויש לו מספר תנאים שיש להכיר על מנת שתקבלו אותו. תנאים אלו כוללים בין השאר:

 

  • זמן הביקור: זמן הביקור הוא פקטור קריטי בהוצאת אישור ESTA. הפטור מויזה אשר מקנה לכם האזרחות האירופאית איננו אומר שתוכלו לשהות בארצות הברית ללא הגבלת זמן, זכות אשר שמורה למחזיקי GREEN CARD וכמובן לאזרחים אמריקאים. אישור ESTA ניתן רק לתקופת זמן מוגבלת של 90 ימים בלבד, וללא אישורים נוספים לא ניתן לחרוג מכך.
  • היעדר ויזת תיירות תקפה: במידה ובידיכם ויזה שהוצאת לקראת ביקור קודם, לא תוכלו לעשות שימוש באישור ESTA. בדקו האם יש בידכם ויזה תקפה, ואם כן אתם מחויבים לעשות בה שימוש. גם אם הייתה לכם בעבר ויזה לארה"ב שאינה בתוקף עוד, לא תוכלו להוציא אישור ESTA אלא ויזה תיירות ועסקים או ויזה מתאימה אחרת.
  • הוצאת האישור: ממשל ארצות הברית ממליץ להוציא את אישור ESTA לפחות 72 שעות לפני העלייה למטוס. בכל מקרה, חובה להוציא את האישור לפני ההמראה. 
  • תנאים נוספים: שימו לב שאזרחות רלוונטית איננה מקנה לכם באופן אוטומטי את אישור ESTA. מדובר במערכת ממוחשבת אשר תיקח בחשבון את מצבכם מבחינת סכנה לביטחון ארצות הברית, חשדות לפלילים בתחומי הפיננסיים ועוד פרטים רבים שרובם חסויים. הקפידו להוציא את האישור פרק זמן סביר לפני ההמראה כדי שתוכלו להימנע מאי נעימויות כתוצאה מפסילת מתן אישור על ידי המערכת הממוחשבת.

 

מה עוד חשוב לזכור

חשוב מאוד לזכור כי גם קבלה של אישור ESTA אינה אומרת באופן סופי שקיבלתם את הזכות להיכנס לתחומי ארצות הברית. באופן דומה למצב לאחר קבלת ויזה, הממשל האמריקאי שומר לעצמו את הזכות לעקב ולעצור את הכניסה לתחומו גם בשדה התעופה עצמו, לאחר שכבר המראתם ונחתתם בבטחה. למעשה המעבר הסופי של הבידוק בשדה התעופה בהגיעכם תלוי באישורו של קצין מכס וגבול.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה