חדשות שוק ההון

יום המסחר בבורסת ת”א ננעל ביציבות, נטייה לעליות

מדד ת"א 125 ומדד ת"א 35 עלו בכ – 0.06%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט לחיוב מדד הביטוח שעלה בכ – 0.57%

מערכת ספונסר 18/02/2019 17:52

א+א-

בבורסה בתל אביב הסתיים יום המסחר ביציבות. מדד ת"א 125 ומדד ת"א 35 עלו בכ – 0.06%. מדד ת"א SME60 עלה בכ – 0.59% ומדד הביטוח בלט כשעלה בכ – 0.57%. מדד הנפט והגז ומדד התקשורת הובילו את הירידות היום ורשמו ירידה של כ – 0.25%.

מניית פועלים מרכזת היום את מחזור המסחר הגדול ביותר, בירידה. אחרי מניית פועלים, היקפי מסחר גדולים נרשמו היום גם במניות לאומי, טבע, פוקס, נייס, דיסקונט ומזרחי, שעלו כולן.

מניות שבלטו בשיעורי העליות היום, הן בראשונה נייס שעלתה בכ –5%, אחריה דמרי, אפקון החזקות, ישראל קנדה, ספאנטק, הראל השקעות ונייר חדרה. שיעורי הירידות הגדולים ביותר נרשמו היום בקרב מניית אנרג’יאן שירדה בכ – 3%, ואחריה ארד, סלקום, בראק אן וי, קליל, ריט1 וחילן.

היקף המסחר היום הסתכם בכ – 653 מיליון ₪.

לרגל ציון חג הנשיאים, היום לא התקיים מסחר בוול סטריט. המסחר באירופה מתנהל בעליות.

שרי הכלכלה של בריטניה וישראל חותמים היום על הסכם סחר. בעקבות יציאתה הקרובה של בריטניה מהאיחוד האירופי, חתמה על הסכם חדש עם ישראל. יצויין כי בריטניה היא שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל באירופה.

הבורסה לניירות ערך יוצאת בקמפיין כדי לשכנע את הציבור להשקיע. בעשור האחרון ירד מספר המשקיעים בבורסה ב-40% והנהלת הבורסה פותחת במסע פרסום כדי להתמודד עם החסמים ולשכנע שההשקעה בבורסה משתלמת; את הקמפיין מובילה הקומיקאית עדי אשכנזי.

מיטב ד”ש פרסמו היום סקירה על אלביט מערכות: "עיקר תשומת הלב מופנית לשיפור הרווחיות לנוכח הטמעת תע”ש", כתבו, והוסיפו: "אנו משיקים סיקור במחיר יעד של 476 ₪ למניה בדומה למחיר המניה הנוכחי 476 ₪ - המלצתנו תשואת שוק".

 להב אל אר מימשה אופציה לרכישת כ-335 א’ מניות הרודיום; רווח צפוי של למעלה מ-2 מיליון שקל. מחיר הסגירה של מניית הרודיום השקעות עמד אתמול על 9.6 ש"ח למניה, כך ששווין הכולל של המניות הנרכשות עומד על כ-3.2 מיליון ₪.

מיטב דש: הקרנות המסורתיות רשמו בשבוע השני של חודש פברואר גיוסים נאים של כ-830 מיליון ₪. בעקבות עליות השערים, תעשיית קרנות הנאמנות, שהראתה סימני התאוששות בשבועות האחרונים, סיימה את השבוע בגיוסים נאים כאשר כל הגיוסים התרכזו בקרנות הפאסיביות.

הראל פיננסים פרסמו היום סקירה לפיה ”תמחור נוח ופתיחת עונת הדו”חות בת”א תומכים בחשיפה לשוק המקומי. ברמות התמחור הנוכחיות, כדאי לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בשוק המקומי".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה