חדשות שוק ההון

כלל ביוטכנולוגיה: חברת הבת Cadent גייסה חולה ראשון לניסוי שלב 2 בתרופה שפיתחה

בניסוי צפויים להשתתף 20 חולים; הניסוי יתקיים במספר מרכזים בארה"ב וגיוס החולים יסתיים במהלך 2019

חדשות ספונסר 13/02/2019 14:01

א+א-

חברת Cadent Therapeutics המוחזקת על ידי כלל טכנולוגיות בשיעור של כ-165 מדווחת היום כי גויס חולה ראשון לניסוי קליני שלב 2a בתרופה 1883-CAD אותה מפתחת החברה. 
 
הניסוי הינו ניסוי בלתי סמוי (open label) וצפוי לגייס 20 חולי רעד ראשוני (Essential Tremor). מטרת הניסוי העיקרית הינה הערכת הבטיחות של התרופה. כמו כן יעריך הניסוי את סבילותה ויעילותה של התרופה. הניסוי מתקיים במספר מרכזים בארה"ב וגיוס החולים אליו צפוי להסתיים במהלך שנת 2019.
 
קאדנט היא חברת ביופארמה אמריקאית המפתחת טכנולוגיה המבוססת על מודולוציה של קולטני NMDA ותעלות SK2 לטיפול בהפרעות נוירו-פסיכיאטריות. ל-Cadent הסכם רישיון עם Novartis לפיתוח תרופה לטיפול בדיכאון המבוססת על עיכוב הפעילות של קולטן ל- NMDA .על פי הסכם הרישיון, Novartis מממנת את פיתוח התרופה ותשלם ל-Cadent תשלומים תלויי אבני דרך פיתוחיים ואבני דרך מבוססי מכירות בהיקף כולל של עד 386 מיליון דולר, בתוספת תמלוגים ממכירות. 
 
כמו כן, Cadent מפתחת את התרופה 1883-CAD להסדרת הפעילות העצבית ב-Cerebellum לטיפול בהפרעות תנועה מסוג רעד ראשוני ו- SCAוכן תרופה לטיפול בהפרעות קוגניטיביות בחולי סכיזופרניה המבוססת על הגברת פעילותו של קולטן ל- NMDA.
 
יובהר כי נכון למועד זה טרם הסתיים שלב הפיתוח של מוצריה של Cadent ואין כל ודאות כי יגיעו לשיווק על בסיס מסחרי.
 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה